Zlato a dvě stříbra z Polabské ligy judistů !!

V sobotu 23.3.2024 se trutnovští judisté za doprovodu trenéra p. Jana Valenty zúčastnili 2. kola 37. ročníku Polabské ligy, které tentokrát v Kulturním domě v Králíkách perfektně zorganizoval oddíl SKP JUDO NOVÝ BYDŽOV.
Trutnovskému judu v Polabí opět cinkly nějaké ty medaile do sbírky, za což borcům na stupních vítězů gratulujeme a děkujeme za reprezentaci oddílu judo TJ Lokomotiva Trutnov z.s..

1. místo --> Oliver Jung (2-0), tedy 2 výhry a nula proher, starší žáci nad 73 kg
  2. místo --> Vašek Hornych (3-1), mladší žáci do 38 kg
  3. místo --> Lojza Juklíček (4-1), mladší žáci do 42 kg

Borcům bez medailového umístění díky za statečné zápasy a příště to určitě může být i na bednu, stačí trošku přidat v tréninku 🙂

judo 2024 m

Medailové žně trutnovského oddílu judo na Krajské soutěži Královéhradeckého kraje 9.3.2024 !!

Opět po týdnu se náš oddíl Judo Loko Trutnov zúčastnil v Hradci Králové turnaje, tentokrát v Sokolovně, pro kategorie U10 (mláďata), U12 (mladší žáci) a U14 (starší žáci).
Svěřenci trenérů J. Valenty a J. Voceďálka získali celkem 9 cenných kovů a zanechali v krajském městě skvělý dojem, a to i ti bez medaile!!

1. místo U10/33,2 kg --> Jirka Tuček 2/0 (tzn. dvě výhry a nula proher)
  9. místo U12/35 kg --> Matěj Morávek 2/1

Medailistům gratulujeme (makejte dál a neusínejte na vavřínech 🙂), borcům bez bedny díky za důstojnou reprezentaci oddílu (makejte dál a nepropadejte smutku 🙂), trenérům díky za čas a péči o děti (makejte prosím dál, potřebujeme Vás 😂👍) a na příštích závodech to opět posbíráme ! 😃

judo 2024 08 m

Velká cena Hradce Králové 2. 3. 2024

Sobotní Velké ceny Hradce Králové se celkem zúčastnilo 425 judistů, z toho bylo pod dohledem trenéra p. Roberta Gottwalda v různých váhových a věkových kategoriích 12 sportovců z trutnovského oddílu.
Za mladší žáky bojovali J. Beránek, V. Hornych, A. Juklíček, J. Matuška, M. Morávek, F. Sedláček a N. Stierand, za starší žáky O. Jung, L. Novák a D. Stierand, za mladší dorost A. Pejsar a J. Perdek.
⛩️ 1. místo v U14 nad 73kg vybojoval Oliver Jung (2/0) 🥇
⛩️ 3. místo v U12 do 42kg vybojoval Filip Sedláček (1/2) 🥉
Medailistům gratulujeme 👍💪👏, ostatní sice nestáli na bedně, ale o to více mají motivace do dalšího tréninku!!

judo 2024 07 mjudo 2024 06 m

Samurajská katana 17.2.2024 v Turnově: zlatý Hornych a bronzový Škoda

První kolo série turnajů Samurajská katana, která se koná v průběhu roku v různých městech regionu, mají za sebou trutnovští judisté. Na tatami v Turnově jich startovalo osm.
Nejvíce se dařilo Václavovi Hornychovi, který se svezl na vítězné vlně. Díky pěti vyhraným zápasům před časovým limitem nad soupeři z oddílů Judo Akademie Praha, Judo Jihlava, Judo Club Liberec, Judo Kolín a Judo Sokol Hradec Králové jednoznačně ovládl kategorii mladších žáků do 38 kg.
Medaili vybojoval také Kevin Škoda. Trutnovský judista získal bronz, když zvítězil ve dvou ze čtyř zápasů.
Dílčí úspěch v podobě dvou vítězných zápasů vybojoval Filip Sedláček a v podobě jednoho úspěšného souboje Zorka Stierandová, Nikolas Stierand a Matěj Morávek. Jáchym Matuška a Kateřina Sedláčková získávali cenné zkušenosti bez vítězství.

judo 2024 05 m

Stříbrný úspěch trutnovského judisty na turnaji v Chorvatsku

judo 2024 005

Mladý judista Václav Hornych z trutnovské Lokomotivy se zúčastnil mezinárodního turnaje v chorvatském Primorsko Dolacu a vedl si skvěle. Na krk si pověsil stříbrnou medaili.

Vše začalo na předvánočním tréninkovém kempu, který se konal v Novém Bydžově. Tento kemp je určený pro judisty Královehradeckého kraje a pro trutnovského judistu tam vzešla nabídka, která se neodmítá, a to od Jaroslava Hnáta, jenž má dlouhodobě na starosti regionální výběr žactva a v současnosti vede i sportovní centrum mládeže. A také úzce spolupracuje s trutnovským oddílem.

„Pod jeho vedením i naši svěřenci často reprezentovali Královéhradecký kraj na Přeborech republiky družstev žáků a jako hostující závodníci v barvách Nového Bydžova i na různých mezinárodních turnajích – například v maďarské Budapešti, rumunském Aradu, chorvatském Varaždinu a dalších,“ uvedl trenér trutnovských judistů Robert Gottwald.

Když viděl dalšího šikovného Trutnováka v akci, ihned po něm hodil laso a reprezentant Lokomotivy ukázal, že s borci z trutnovské líhně musí pořád počítat. Vašek byl jedním ze sedmi úspěšných závodníků, kteří se pod vedením Jaroslava Hnátka vydali do Chorvatska, a v kategorii do 38 kg se probojoval až do finále, kde sice prohrál, a tak z toho byla stříbrná radost.