Trutnovští judisté - mláďata, zvládli závodní začátek roku 2011 velmi dobře

První kolo polabské ligy ve Velimi, hostilo přes 160 dětí z osmnácti judo klubů z Čech. Mezi silné tými patřili především Litokan Litoměřice, Praha Vršovice, Plzeň - Hořovice, Mladá Boleslav, Hradec Králové a další. Konkurence byla velmi silná.

judo-02-2011_m

uprostřed Radek Gottwald a Petr Kudrna

Svěřenci trenéra Jana Valenty ukázali, že Trutnov má malé judisty se kterými je třeba počítat i na větších soutěžích. Bohužel, do Velimi jsme jeli v malé sestavě. Trutnovské judo zde reprezentovali jen dva závodníci, Radek Gottwald 04 a Petr Kudrna 01. Ráďa měl smůlu, protože pořadatelé pro nejmladší závodníky otevřeli věkovou kategorii - koťata. A tak ve váze do 27 kg nastoupili pouze dva závodníci, Radek Gottwald Lokomotiva Trutnov a Filip Tuček Judo Čáslav. Bojovalo se tedy o jedinou - zlatou medaili, kterou Radek získal po 50 sekundách. Soupeře porazil pěkně provedenou technikou na 10bodů. Tím pro něho závody skončili.
Petr Kudrna si závody skutečně užil. V kategorii mláďata do 30 kg bylo 12 závodníků, začalo se systémem ve skupinách. Péťa, jako druhý ze skupiny, kde prohrál jen jednou s Radomírem Musilem z Prahy, postupoval dále. Po dalších dvou vítěztvích nad Hanušem z Poděbrad a Janíčkem z České Třebové se pěkným technickým judem probojoval do finále. Odvetný zápas s Musilem se nepovedl a Péťa skončil na krásném druhém místě. Se zlatou a stříbrnou medailí na krku, odjíždíme z Velimi. Náš výlet ještě nekončí, aby jsme zaplnili místa v autě, vzali jsme si pro podporu, kamarády z judistické přípravky Jéňu Lisého a Máťu Krčmáře.

judo-03-2011_m

Za odměnu z velmi dobrého výkonu závodníků a fanoušků jsme cestou domů, zajeli do akvaparku, kde jsme si užili legraci a nechali zbytek sil.
Příznivci sportu a juda zvlášť, držte nám palce 26.2.2011 při II.kole polabské ligi v Chlumci nad Cidlinou. Snad vyrazíme v početnější sestavě závodníků.