Závod v OB na Zelené louce, 12.11. 2011

V sobotu odpoledne patřilo sídliště na Zelené louce orientačnímu běhu. Konal se zde tradiční Poslední kufr orientačních běžců Lokomotivy Trutnov, který byl současně vyhlášen i jako závod v orientačním běhu pro veřejnost.

Byly připraveny dvě odlišné sprintové tratě o délkách 1,8 km. Ti šikovnější zvládli obě tratě, menší děti, v doprovodu rodičů, si mohly vybrat a vyzkoušet alespoň jednu z nich.
Kontroly byly umístěny na levém i pravém břehu řeky Úpy, mezi paneláky, zahrádkami a jedna bonusová byla umístěna také v nákupním centru Kaufland v místním květinářství. Tato kontrola ve spojení s běžci poutala asi největší pozornost veřejnosti.

Závodu se zúčastnilo na 30 běžců, většinou členové oddílu orientačního běhu a okolo deseti zájemců z řad veřejnosti, kteří si přišli za hezkého slunečného počasí tento druh sportu vyzkoušet. Závod vyhrál Honza Petržela, který zvládnul obě tratě za 20:38, druhé místo patřilo Jirkovi Horákovi, jeho čas 22:30 a třetí skončil Tomáš Svoboda se svým časem 24:35. Nejlepší ženou byla Tereza Petrželová s časem 26:55. Děkujeme všem běžcům za účast a těšíme se na setkání na některém z dalších závodů, které již nyní plánujeme na příští rok.