JUDO

JUDO - Maďarsko - Budapešť cup 3. - 4. 5.

Královéhradecký a Liberecký krajský svaz Judo, uvolnil finanční podporu pro účast na Evropském turnaji mládeže a žactva Budapešť cup 2014. Regionálním výběrem žactva a talentované mládeže (RVŽ) v Novém Bydžově byli nominováni i judisté Lokomotivy Trutnov Petr Kudrna a Radek Gottwald.

Oba reprezentanti bojovali v neděli. 

Radek Gottwald (2004) vstoupil do turnaje slibně. Prvním kolem prošel díky liché skupině volným losem. V druhém kole svedl souboj s ukrajinským reprezentantem, kterého porazil před časovým limitem technikou Tomoi nage 10:0. Postoupil tak z prvního místa ze skupiny do semifinálových bojů. Zde se potkal s dalším Ukrajincem, kterému smolně podlehl za pasivitu. V posledním souboji, bojoval o třetí místo s reprezentantem z Polska, kterému podlehl před časovým limitem. Gottwald obsadil páté až osmé místo.

Petr Kudrna (2001) narazil v prvním kole na českého kolegu, vítěze Přeboru ČR 2013, kterého nepřekonal. Bohužel soupeř v dalším kole rovněž prohrál a Kudrnu tzv. nevytáhl do opravek (repasáže). Pro Kudrnu tímto turnaj skončil.

Na turnaj tradičně navazuje mezinárodní Judo kemp, kterého se oba trutnovští reprezentanti účastní a získávají tak další cenné zkušenosti.