BUDAPEST CUPA  2015 - Evropský turnaj mládeže v judu

Maďarsko, Rumunsko, Rakousko, Slovensko, Ukrajina, Česko, Polsko, Rumunsko, Srbsko, Chorvatsko, Slovinsko, Itálie, Německo, Dánsko, Rusko, Litva, ale i Moldávie, Ázerbájdžán a Izrael. Závodníci těchto zemí přijeli změřit své síly do maďarské Budapešti.

judo-2015-14 mZleva: Šimon Brezáni a Radek Gottwald

V sobotu 2.5. bojovali  reprezentanti trutnovské Lokomotivy mladší žáci Šimon Brezáni a Radek Gottwald.

Brezáni nastoupil v kategorii do 35 kg, kde bylo celkem třicet čtyři závodníků. První kolo prošel volným losem. V druhém a třetím kole bojoval s Maďary, které se mu nepodařilo překonat.
Gottwald nastoupil v kategorii do 45 kg, kde bylo celkem třicet jedna závodníků. Rozlosování bylo úsměvné, v prvním kole se potkal s náchodským Ježkem, kterého před časovým limitem porazil. V druhém kole zdolal rovněž před časovým limitem Maďara Árona Söröze. V dalších kolech nestačil na dva poláky se kterými prohrál v golden skóre. Obsadil sedmé místo.
"Dobili jsme alespoň Budapešť" centrum Budapešti jsme prokličkovali na koloběžkách, kde na nás nikdo nestačil :-)judo-2015-16 m