KUŽELKY - Ligová družstva Trutnova – "Jako noc a den"

Oba ligové celky trutnovské Lokomotivy odehrály svá utkání 2. kola s diametrálně odlišnými výsledky.

kuzelky-2013-06 m

Zleva: Trenér Ladislav Němec, Marek Plšek, Eva Kammelová, Marek Žoudlík

A družstvo mužů si přivezlo z České Lípy z utkání se Šluknovem pořádného „kanára". Trutnovští se mimo Jaroslava Jeníčka vůbec nevyrovnali s drahami na kuželně a celé utkání tahali za kratší konec.

III. KL – B       PLASTON ŠLUKNOV : LOKO TRUTNOV A       8:0     3210:2997

Výkony trutnovských hráčů : Jar. Jeníček 549, M.Vlček 502, K.Kratochvíl 500, M.Kužel 490, J. Prokopec 489, M.Plšek 467

A jaké je postavení družstva v tabulce po 2.kole ?

1. Plaston Šluknov                  2   2 0 0 14:2       4

2. SKK Náchod B                    2   2 0 0 12:4       4

3. SK Kosmonosy                    2  2 0 0 11:5

:

9. LOKO TRUTNOV                2  1 0 1 5:11     2

V příštím kole hostí Loko Trutnov Béčko SKK Náchod 28.9.2013 v 10.00 ve Vrchlabí

Družstvo dorostenců v 1. kuželkářské lize dorostu mělo před sebou nelehký úkol – navázat na překvapivé vítězství z 1. kola ve Vrchlabí. Do Trutnova přijelo velmi silné družstvo Startu Rychnov a předpoklad těžkého utkání se vyplnil – avšak se šťastným koncem pro domácí družstvo. Výborný byl zejména Marek Žoudlík a už po druhé nás, bohužel, „vypekl" P.Kotek, který si vyjednal na nedělní dopoledne „jiný program" ..... A protože D.Ryzák ležel doma s anginou, hrálo družstvo opět bez náhradníka. A nutno dodat, že u první hráčky by asi ke střídání došlo – po první čtvrtině své discipliny prohrávala o 26 kuželek. Pak se však zlepšila a soupeře hod po hodu dotahovala a při shodném výsledku se soupeřem rozhodla skutečnost,že v dalších třech čtvrtinách soupeře porazila a vyhrála 3:1. Ani M.Žoudlík nezačal zrovna exceletně a po první čtvrtině ztrácel na soupeře 17 kuželek, avšak i on zahrál zbytek skvěle, soupeře porazil také 3:1 a navíc byl i nejlepším trutnovským hráčem.
Opora družstva, Marek Plšek, se představil úplně opačně – prohrál dokonce první tři čtvrtiny a musel se moc snažit, aby neztratil náskok, který první dva vybojovali. Konec dobrý, všechno dobré, poslední čtvrtinu vyhrál a přes porážku se soupeřem 1:3, udržel vítězství na trutnovské straně. Asi se přeci jen projevuje to, že na tak mladého hráče je start v sobotu
za dospělé a v neděli za dorost zatím neúnosný.

3. SKK Jičín               2  2 0 0     6:2      4

Třetí kolo se hraje až za 14 dnů a dorost zajíždí k derby utkání do Náchoda.

V neděli 29.9. zahajuje další ročník Poháru mladých nadějí (proto je v 1.KLD volno) a v Kosmonosech