LYŽOVÁNÍ - SJEZD

Sjezdaři Lokomotivy Trutnov trénují i v létě


Sportovní středisko mládeže při TJ Lokomotiva Trutnov, ve kterém společně trénují lyžaři oddílů TJ LOKO Trutnov, TJ Slovan Pec pod Sněžkou, SK Janské Lázně a pražského oddílu Sokol Nusle, nezahálelo ani o prázdninách. V červenci a v srpnu proběhly celkem 4 tréninkové kepmy, kdy mladí závodníci měli možnost odtrénovat 9 dní formou příměstského soustředění, 5 dní v autokempu Dolní Kalná a 7 dní ve středisku Osečná. Přípravu zaměřenou v letních měsících zejména na vytrvalost (běh, cyklistika, in-line, plavání, míčové hry) vedli odborní trenéři Mgr. Blanka Sochorová, Martin David a Mgr. Pavel Šedivý.

lyzovani-2014-01 m

Od září navazují tréninky na hřišti a v tělocvičně základní školy R. Frimla, se kterou sportovní středisko dlouhodobě spolupracuje. Tréninky probíhají každé pondělí od 15:30 do 17 hodin a mohou se přijít zapojit i noví zájemci o sjezdové lyžování ve věku 6 – 8 let.
V rámci podzimní přípravy se žákovští závodníci zúčastní jednoho týdenního soustředění na ledovci Kaunertal a dvou týdenních soustředění na ledovci Hintertux.
Až se tedy zima zeptá, budeme mít připravenou odpověď.
Více informací o činnosti lyžařského oddílu naleznete na našich internetových stránkách http://lokolyzovani.webnode.cz.

Odkazy

 

http://lokolyzovani.webnode.cz/

Lyžaři Lokomotivy Trutnov úspěšně zakončili sezónu


Přes nedobré sněhové podmínky v prosinci a lednu, kdy se nepodařilo včas zasněžit tréninkový svah v Peci pod Sněžkou, se letošní sezóna lyžařům Lokomotivy Trutnov vydařila. Ve spolupráci se Slovanem Pec pod Sněžkou se podařilo uspořádat celkem 10 závodů ve všech kategoriích od předžáků až po Masters. Pec pod Sněžkou již tradičně hostila závodníky seriálu soutěží VIST CUP, AMER FUN CUP, Velké ceny FIS, ČP Masters a FIS Masters CUP.

V Českém poháru, kterého se zúčastnilo celkem 61 lyžařských klubů, se Lokomotiva Trutnov umístila na vynikajícím 13. místě.
Závodníci startovali celkem na 79 závodech v České republice i v zahraničí (z toho na nejmladší kategorii připadá 9 závodů, žáci 25 závodů, junioři a dospělí 28 závodů, kategorie Masters 5 závodů a kategorie akrobatického lyžování 12 závodů).

Sportovcem města Trutnova byla vyhlášena Klára Antošová (kategorie junioři), která na Mistrovství ČR obsadila 4. místo v superobřím slalomu ve své kategorii.

Mistrovství světa juniorů v akrobatickém lyžování v italském Chiesa in Valmalenco se zúčasnil František Jetmar, který se umístil na 29. místě (nejlépe z českých závodníků).

Za podporu a sponzorování činnosti oddílu bychom chtěli poděkovat firmám:
KSB – PUMPY + ARMATURY s.r.o., koncern PRAHA
MUTT Tubes, s.r.o. Praha
D.E.E.D., a.s. Hradec Králové
a dále Městu Trutnov a Královéhradeckému kraji.