Plzeňské sprinty přiblížily plavkyni k účasti na mistrovství evropy

Závod pátého kola Českého poháru v plavání - Plzeňské sprinty se trutnovskému oddílu TJ Loko FM Servis vydařil. „Byl to úspěšný víkend," hlásil spokojeně trenér Tomáš Břeň. Největší radost měl z výkonu Martiny Elhenické v polohovém závodě na 400 metrů. Jeho svěřenkyně zaostala časem 4:50,04 už jen něco málo přes tři vteřiny za limitem otevírající bránu na evropský šampionát.
Vítězství na polohovce nebylo jediné, které devatenáctiletá plavkyně na západě Čech vybojovala. Vyhrála ještě disciplíny 800 kraul a 200 motýlek, a tak si stejně jako před týdnem z Prahy přivezla domů tři zlaté medaile. Další trutnovské „placky" přidala Aneta Pechancová, která dvakrát dohmátla třetí na padesátkách kraul a motýlek. Ve velmi dobrém světle se představil Matěj Suk. Jeho dvě finálová umístění v top ten na stovkách motýlek navíc ozdobily osobní rekordy. Ty si dělaly v Plzni i juniorské reprezentantky Kateřina Holubová a Barbora Suková.

Plzeňské ozvěny

Martina Elhenická: „S tím, jak jsem plavala v Plzni, můžu být celkem spokojená. Hodně mě potěšila sobotní finále. Nečekala jsem, že bych 400 polohovku mohla plavat za 4:50,0. Necelou hodinku potom jsem ještě vyhrála 800 kraul, který byl celkem unavený po té čtyřstovce, ale čas pod devět minut je fajn. V neděli odpoledne jsem plavala jen 50 a 200 motýl. Padesátka byla jen tak na rozplavání, ale tu dvoustovku jsem čekala o něco lepší. Chtěla jsem plavat pod dvacet, ale pořád to bylo o nějaký tři vteřiny rychlejší než před týdnem v Praze. Jediný start, se kterým nejsem spokojená, byla stovka polohovky. Jela jsem čas daleko za osobákem, tak jsem si to radši odpoledne odhlásila. Za dva týdny v Jihlavě zkusím 400pz pod 4:46."

tn Elhenicka8

Aneta Pechancová: „Myslím, že k některým závodům je zbytečné cokoli říkat. Měla jsem tam pár světlých chvilek, třeba finále na 50 motýl, které jsem plavala pět desetinek za osobním rekordem, což je na první závody celkem slušný začátek. Těšila jsem se na 100 polohovku, start bohužel nevyšel optimálně a musím říct, že za výsledný čas se opravdu stydím. Nezbývá nic jiného než jihlavský reparát."