Ve Vysokém Mýtě posbírala plavkyně Kultová osm medailí, šest zlatých

Trutnov - Výběr devětadvaceti plavců TJ Loko FM Servis se vydal změřit své síly do Vysokého Mýta. Devatenáctý ročník tamní Velké ceny přilákal na Vysočinu 400 závodníků z 19 oddílů, když dorazili i plavci z Polska. O nejcennější kovy se ve velké konkurenci postarali hlavně zkušenější „Lokoťáci".

tn Lokotaci

Nejvíce zářila Kristýna Kultová, která si šestkrát dohmátla pro vítězství, jednou skončila druhá a jednou třetí. O jednu medaili méně, sedm, vybojoval Patrik Krause, jenž získal tři zlaté, tři stříbrné a jedno bronzové umístění. Vyhrát závod, a to dvakrát, dokázala ještě Alena Füllsacková, která přidala ještě jednu třetí pozici. Bilance dalších plavců byla: Karel Lisý (0-1-2), Denisa Gnolová (0-0-2), Eliška Jarošová (0-1-0), Eliška Svobodová (0-0-1), David Šrůtek (0-0-1) a Szymon Mazur (0-0-1) .

Nejlepší výkony podali Patrik Krause na stovce polohovky (1:02,7), Alena Füllsacková na 100 kraul (1:04,3) a Kristýna Kultová na 50 kraul (32,0).

Z nejmladších plavců byla nejúspěšnější Romana Lankašová (3-0-1) a Matyáš Nývlt (1-1-1). Po jedné stříbrné medaili získaly Karolína Šolínová a Kristýna Pradunová, bronz vybojovali Antonín Lahučký a Adéla Svobodová. V celkovém hodnocení získal Trutnov 4624 bodů, což v pořadí družstev znamenalo čtvrté místo.

Příští týden trutnovské plavce čekají dva závody - Krajský pohár v Trutnově a Podkrkonošský pohár v Náchodě.