Plavkyně vezou z finále družstev páté místo, od medaile nebyly tak daleko

V jednu chvíli se pohybovaly na druhém místě, po prvním dni byly čtvrté kousek za medailí, ale nakonec trutnovské plavkyně obsadily v letošním finálovém závodě mistrovství republiky družstev páté místo. „Jsme spokojení, s tím jsme tam jeli," poznamenal trenér TJ Loko FM Servis Tomáš Břeň. Z titulu se v Brně o víkendu radovaly ostravské ženy, mezi muži s převahou zvítězilo družstvo domácí Komety.

tn Brno

TJ Loko FM Servis Trutnov na finále MČR družstev v Brně - zadní řada zleva: trenér Tomáš Břeň, Martina Elhenická, Aneta Pechancová, trenér Pavel Pokorný; přední řada zleva: Barbora Suková, Romana Lankašová, Michaela Kosinková, Eliška Svobodová, Alena Füllsacková a Kateřina Holubová.

Plavkyně Lokomotivy odjely na šampionát v omlazené sestavě. Trenéři Břeň a Pokorný se rozhodli do týmu zapojit mladé naděje z oddílu, takže boj o stupně vítězů se zdál být nereálný. O to víc nečekaně mistrovství v bazénu Za Lužánkami začalo. Po páté disciplíně dokonce figurovaly Trutnovačky na druhém místě. Výrazně k tomu pomohly výkony Martiny Elhenické, která vyhrála 200 motýlek a druhá dohmátla na 400 polohovce. Druhé místo Anety Pechancové na 100 znak také znamenalo významný přísun bodů. V závěru sobotního dne, po šestém místě v polohové štafetě na 4 x 100, však naše plavkyně klesly na čtvrté místo, nicméně jen se ztrátou deseti bodů na bronz. Pátá Jihlava a šesté Brno byly ovšem také v těsném kontaktu.

Nedělní úvodní disciplína - 200 metrů kraul - posunula Trutnov na třetí místo, ale poté závodní dráhy Loko začaly být více obsazovány mladšími dívkami, jak trenér Břeň trefně podotkl „těmi ze školky", a starší kolegyně nestačily jejich výsledky vyvažovat. „Tak jsme se propadli až na šesté místo," přiblížil kouč Lokomotivy. Trutnovské plavkyně se však stejně jako v sobotu dokázaly i v neděli třikrát umístit na stupních vítězů a tyto body zase náramně přišly vhod. Aneta Pechancová vyhrála 50 kraul a na osmistovce obsadily Martina Elhenická druhé a Kateřina Holubová třetí místo. V závěrečné štafetě na 4 x 100 kraul byly Trutnovačky páté a stejná příčka jim patřila i v celkovém pořadí.

„Chtěli jsme být mezi čtvrtým a šestým místem, takže je to přesně v prostředku a můžeme být spokojení. Od medaile jsme byli asi třicet pět bodů, což není tak daleko, ale nemůžeme být zase neskromní, protože v podstatě jen tři naše holky se individuálně umístily na medailích. Pokud ale ten mančaft vydrží pohromadě, tak myslím, že za rok zase můžeme v pohodě uvažovat o medaili," sdělil Tomáš Břeň.