Plavání - Putovní pohár Modré stuhy se opět stěhoval do Trutnova

Trutnov - Pojedenácté ovládli závodníci TJ Loko FM Servis Trutnov Modrou stuhu města Náchoda v plavání, jejímž hlavním závodem je tradičně prsařský dvojboj o modrou stuhu v disciplínách 50 a 200 metrů prsa. Letošního 26. ročníku se zúčastnilo dvaadvacet českých a dva polské oddíly.

plavani-2014-008 m

V hlavním prsařském dvojboji v žákovské kategorii potvrdil svou výkonnost a dosáhl na nejvyšší metu Matyáš Nývlt, který navíc všechny své starty proměnil v medaile (4–2–0). Mezi ženami obsadila třetí místo reprezentantka Barbora Suková, která vybojovala dva zlaté a dva stříbrné kovy.

Dalšími náchodskými medailistkami byly Klára Šimánová (1-2-0), Kateřina Holubová (1-1-0) a Aneta Pechancová (0-1-0). Ostatní závodníci sice na stupně vítězů nedosáhli, ale patří jim také poděkování za vynikající výkony, díky jimž si trutnovští plavci domů přivezli další zlato ze soutěže družstev a hlavní ceny – pohár Modré stuhy a věčně putovní pohár družstev.