Plavkyně si přivezly z Prahy několik osobních rekordů

Velká cena Prahy 30. 5. - 1. 6. 2014

Triumf Martiny Elhenické, ale i výkony dalších svěřenkyň při plavecké Velké ceně Prahy, potěšil trenéra trutnovských plavkyň Pavla Pokorného. „Byly to vydařené závody, z našeho pohledu velmi úspěšné," hlásil spokojeně.

plavani-2014-16 m

O nejcennějším výsledku jsme psali už v pátek. Dvacetiletá závodnice Lokomotivy Martina Elhenická vyhrála disciplínu 1500 metrů kraul a splnila tak limit pro start na srpnovém mistrovství Evropy v Berlíně (více čtěte zde). „Takový výsledek jsme od Martiny nečekali. Myslím, že ani ona sama to nečekala. Úspěch je o to větší, že ho dosáhla v nejsilnější republikové konkurenci a navíc závod vyhrála s převahou," ocenil Pokorný. Elhenická jako jediná plavkyně z Trutnova soutěžila i v dalších disciplínách. Dalšího mimořádného výsledku už ale nedosáhla. „Výkony byly na poplatné tomu, že se vydala ze všech sil na patnáctistovce," uznal Pokorný.

Ve disciplíně na 1500 metrů volným způsobem startovala i další trutnovská děvčata. „Pátá Holubová a šestá Suková sice nezaplavaly rekordy, ale byly to kvalitní výkony. U Báry Sukové dokonce nejlepší letošní výkon," upřesnil kouč.

Osmá skončila Klára Šimánová. Zaplavala si osobní rekordy na 400, 800 i 1500 metrů, a splnila limit pro účast v juniorské reprezentaci na příští rok. Vlastní maximum si vylepšila také nejmladší trutnovská účastnice Michaela Kosinková.

VÝSLEDKY TRUTNOVAČEK - 1500 metrů volným způsobem:
1. Elhenická čas 17:06.30, 5. Holubová 17:59.07, 6. Suková 18:07.15, 8. Šimánová 18:31.95, 17. Kosinková 19:24.75, 18. Füllsacková 19:30.55.