Plavci přivezli patnáct medailí z Poháru České republiky

Trutnov - Do univerzálního bazénu v Plzni, kde se dá závodit na šířku i délku, se vydali trutnovští deseti až jedenáctiletí plavci na svou vrcholnou soutěž. Za účasti 350 závodníků z 64 oddílu, bylo hodně vidět i početnou trutnovskou výpravu, která čítala 16 závodníků a byla přijata na 79 startů, což byl po domácích druhý nejvyšší počet.
plavani-201415 m

„Z těchto startů hned čtrnáct plavci proměnili v zisk cenného kovu a mnoho dalších bylo těsně pod stupni vítězů nebo do desítky," sdělil trenér Tomáš Břeň.

A kdo, že si vedl nejlépe? Tituly přeborníků ČR získali Jakub Pásler na 100 metrů motýlek, stejně jako Veronika Hůlková. Lucka Kraková ve skvělém čase 10:28,5 zvítězila na kraulové osmistovce a další dvě zlaté vybojovaly štafety ve všestranném závodě na 4x50m polohově. Děvčata ve složení Stoklasová, Poláková, Hůlková a Šutriepková, chlapci ve složení Vlček, Haufer a bratři Páslerové.

plavani-201416 m

plavani201417 m

Nebyla to jen zlata, Filip Vlček vybojoval dvě stříbrné medaile (100Z a 100PZ) ve shodných oddílových rekordech 1:16,8 a dvě bronzové medaile (100 a 200m prsa). Dvě bronzové medaile (50 P a 200 PZ) si z plzeňské pětadvacítky vylovila Helena Poláková, která ještě byla diskvalifikována ze stříbrné pozice na 100 prsa. Poloviční trať zvládla v čase 42,1 což byl po devatenácti letech vylepšený oddílový rekord Kláry Vaňkové. Eliška Šutriepková doplnila trutnovský „double" v závodě na 100 motýlek stříbrem. Obě závodnice vylepšily stávající oddílový rekord, Eliška navíc přidala i rekord na 50 m znak časem 38,5. Medailovou sbírku doplnily kraulové štafety na 4x50m stříbrnými medailemi ve stejném složení.

plavani201418 m

plavani201419 m

„Nebyly to jen medaile, s čím jsem byl spokojen. Potěšily výkony závodníků, kteří dohmátli těsně pod stupni vítězů, mnohdy i smolně," poznamenal trenér Břeň. Jedním z nich byl Tomáš Havelka. Přes zdravotní problémy v nejtěžších a nejobsazenějších sprinterských disciplínách výborně zaplavala Karolína Malíková (3 x 5. místo). Do desítky se ještě vešla Adéla Barvínková a Kryštof Pásler. Osobními rekordy potěšili Tomáš Haufer, Veronika Jiřičková, Adam Skořepa, Adam Burdych a Valča Bryknarová.

plavani201420 m

plavani201421 m

„Jsem spokojen, ale neuspokojen, jelikož vím, že nás čeká další poctivá práce, abychom pozice uhájili, případně vylepšili. Nicméně jsme na závodech měli skoro nejvíc plavců, získali individuální i štafetové medaile a překonali řadu ´vousatých´ oddílových rekordů," pochvaloval si trenér Tomáš Břeň, jenž by také chtěl poděkovat Jitce Šolínové a Lukáši Schejbalovi, kteří se podíleli na přípravě plavců této kategorie.