Plavání - Týmová medaile letos visela vysoko, plavkyně jsou čtvrté

Trutnov - Letošní finálový závod mistrovství České republiky družstev trutnovským plavkyním další medailový „zářez" nepřinesl. Na víkendovém šampionátu v Plzni obsadil ženský tým TJ Loko FM Servis čtvrté místo. „Jsme ale strašně spokojené," pronesla Aneta Pechancová, jedna sedmina trutnovské sestavy.
plavani-10-2015 m

Trutnovské plavkyně obhajovaly v západočeské metropoli stříbrné medaile. Tak vysoké cíle ale letos rozhodně neměly. Vždyť do finále postoupily s odřenými ušima z posledního osmého místa. „Mohly jsme jen překvapit," poznamenala Aneta a hned dodala: „A to se nám povedlo."

Mistrovské medaile letos visely v Plzni hodně vysoko. Trutnovské družstvo má navíc jeden z nejmladších týmů v republice. V něm kromě Anety Pechancové (22 let) byly ještě Martina Elhenická (21), Barbora Suková (17), Kateřina Holubová (16), Klára Šimánová (14), Romana Lankašová (14) a Karolína Šolínová (13).

8. Chomutov 166

O největší bodový přísun se postarala Elhenická, která vyhrála 200, 400, 800 kraul a třetí byla na 400 polohovce. Další umístění na „bedně" přidala Pechancová. Druhá dohmátla na 50 kraul a třetí na 100 znak. Na motýlkářské dvoustovce obsadila páté místo Šimánová a sedmé místo na stejné znakařské trati získala v osobním rekordu Holubová. Osobáky na 50 a 100 kraul se blýskla i Suková. Čtvrtá místa Trutnovačky vybojovaly v obou štafetách.

A toto umístění jim patřilo i v celkovém pořadí jak po sobotě, tak po neděli. „Troufnu si říct, že jsme dosáhly největšího možného úspěchu. Každá z nás odvedla sto procent, každá z nás bojovala o každý bod. Za čtvrté místo jsme letos opravdu hodně rády," sdělila Aneta Pechancová. K bronzu chybělo 66 bodů. Mistrovské tituly družstev si z Plzně odvezly plavkyně Ostravy, v mužích zvítězili brněnští Komeťáci.