Helena Blahová vymazala devatenáct let starý rekord a je nejlepší v republice

Trutnov - Poslední vrcholnou republikovou soutěží žáků byl Pohár České republiky deseti a jedenáctiletých žáků v Chomutově a Táboře. Z trutnovské Lokomotivy se na tyto soutěže kvalifikovalo třináct plavců.
plavani-2015-71 mNejvětšího úspěchu dosáhla v táborské osmidráze Helena Blahová, která si pověsila na krk z osmi závodů osm medailí. Tu nejcennější zlatou vybojovala fantastickým závěrem hned ve své úvodní disciplíně 200 metrů prsa, když časem 2:55,0 vymazala krajský rekord Jany Prokešové z roku 1996.

plavani-2015-72 m

Dalších pět bronzových medailí přidala v individuálních závodech na 100p,100 a 200pz, 400 a 800vz. Spolu s kolegyněmi z týmu Eliškou Šutriepkovou, Veronikou Hůlkovou a Radkou Stoklasovou vyplavaly stříbrnou a bronzovou medaili v kraulové a polohové štafetě na 4 x 50 metrů.

plavani-2015-73 m

Poslední dvě bronzové medaile vyplavala Eliška Šutriepková v závodech na 100 motýlek a 200 kraul. Velkou smůlu si vybrala Veronika Hůlková, která dohmátla dvakrát čtvrtá na tratích 800 a 400 volný způsob, když na poslední trati měla úplně shodný čas s Helenou Blahovou a o konečném pořadí rozhodli cíloví rozhodčí v poměru 2:1. Hezké šesté místo na polohové stovce obsadil Tomáš Havelka. Těsně za první desítkou pak skončili Adam Skořepa a Radka Stoklasová.

V kategorii desetiletých nejlépe závodil Simon Rajsner, který obsadil dvě sedmá místa. Zúčastnil se ještě Jaroslav Kortan a Dan Zdráhal.