Mistrovství ČR v plavání 2004

Osm zlatých z M-ČR pro trutnovské plavce
Tituly vybojovaly: Morávková, Doubicová a dívčí štafety

Plavci Lokomotivy se po jednotlivých ročnících rozjeli na čtyři místa v republice bojovat o tituly žákovských mistrů republiky. O úspěšném zájezdu hovoří 11 získaných medailí v podobě osmi zlatých, jedné stříbrné a dvou bronzových a k tomu pěti "bramborových".

plavani04-026_m

Mistryně republiky a juniorské reprezentantky Barbora Morávková (vlevo)
a Tereza Doubicová s trenérem ing. Pokorným

Nejúspěšnější závodnicí se stala juniorská reprezentantka Barbora Morávková, která zvítězila čtyřikrát na kraulových tratích od padesáti do čtyřset metrů a k tomu přidala čtvrté místo na kraulové osmistovce. Další juniorská reprezentantka Tereza Doubicová si z pražského Edenu odvážela dvě zlaté za znakařskou a kraulovou dvoustovku, stříbrnou za 400 m VZ a bronzovou za 100 m znak. Byla členkou a hlavní oporou zlatých trutnovských štafet na 4 x 50 m volný způsob i polohově ve kterých dále startovaly Aneta Pechancová, Linda Zieminská a Pavla Dušková. Navíc ve všech medailových startech zaplavala nové krajské rekordy a smolně byla diskvalifikována ze stříbrné pozice na 800 m VZ. Bronzovou medaili si za nejdelší kraulový závod na 1500 m z Prahy odvezl i Vojtěch Bartoníček. Smůlovaté "bramborové" medaile vybojovala Martina Elhenická hned třikrát a jednou Aneta Pechancová.

5. místa vybojovali: Martin Kubeš na 1500 m VZ, Šárka Bergmanová na 200 m prsa, Klára Malá na 200 m znak, Linda Zieminská na 400 m VZ