Doubicová a Morávková obhájily mistrovské tituly

Chomutov a Plzeň

Do Chomutova a Plzně zajížděli plavci Lokomotivy bojovat o tituly mistrů ČR žactva. Že patří mezi českou žákovskou elitu potvrdili ziskem 13 cenných kovů (3 zlaté-5 stříbrných-5 bronzových).

plavani05-011_m

Mistryně ČR a juniorské reprezentantky Tereza Doubicová (vlevo) a Barbora Morávková

Cenných kovů však při troše štěstí mohlo být i více, neboť trutnováci obsadili ještě sedm nepopulárních čtvrtých míst. Nejpilnější sběratelkou se stala Barbora Morávková, která na všech kraulových tratích vybojovala stupně vítězů (2-1-2). Zlato a tři stříbrné vybojovala Tereza Doubicová na tratích 200, 400, 800 VZ a 200 polohový závod. Premiérovou individuální medaili vylovila z chomutovské padesátky Aneta Pechancová v závodě na 100 m znak.

plavani05-012_m

Stříbrná Aneta Pechancová

Výbornou formu dokázala prodat Martina Elhenická, která si doplavala pro dvě bronzové v závodech na 200m prsa a 100 m znak. Ve vytrvaleckém závodě na 800 m VZ si pro třetí místo doplavala Jana Zaplatilková.

Na mistrovství mladších žáků plavalo 11 borců z TJ Lokomotiva, starších plavalo 10.