M-ČR dorostu a dospělých v plavání - Pardubice

Řehůřková dorosteneckou mistryní ČR

V pardubickém padesátimetrovém bazénu, se minulý víkend uskutečnilo mistrovství ČR dorostu. K favoritům patřili také plavci Lokomotivy. Pozici nejvšestrannější dorostenky v tuzemsku obhájila Alžběta Řehůřková, která s velkým náskokem zvítězila v nejdelším polohovém závodě na 400 m. V polohové dvoustovce ji ke zlatu chyběly čtyři setiny. Alžběta dokázala, že vytrvalostní tratě jsou její doménou a ke zlaté a stříbrné z polohovek přidala ještě stříbrnou medaili na 800 m VZ a bronzovou na poloviční trati. V závěrečné kraulové dvoustovce již chyběly síly, ale přesto její výkon stačil na medaili "bramborovou". V dobrém světle se představil také Jan Elhenický, kterému k medailím na prsařských tratích chybělo potřebné štěstí. O dvě desetiny za třetím místem zaostal na stometrové trati a o pět desetin na trati dvojnásobné. Ke čtvrtým místům přidal ještě osmé v nejkratším prsařském sprintu na 50m. Jakub Jarkovský obsadil šesté místo na 400 m polohový závod, dvakrát sedmé (200 m znak a prsa) a dvakrát deváté místo na 200m motýl a polohový závod. Osmé místo na 1500 m vybojoval Martin Kubeš. Na bodovaná místa dosáhl i Marek Táslar, který dohmátl dvakrát desátý.

plavani05-014_m

úspěšné družstvo dorostenců s trenérem Tomášem Břeněm

Dorostenci těmito výkony navázali na své úspěšné vystoupení na M-ČR dospělých o týden dříve, kde startovalo dvanáct plavců Lokomotivy. Nejúspěšnější byla opět Řehůřková, která na trati 400 m VZ postoupila do finale, kde až do poslední stovky bojovala o medaili a nakonec těsně skončila na pátém místě. Do finále postoupila ještě na dlouhé polohovce, ve které obsadila 8. místo. Barbora Morávková si ve finále "B" doplavala pro třetí místo. O medaili na tomto mistrovství bojovala také štafeta děvčat na 4 x 200 m VZ ve složení Řehůřková, Doubicová, Malá a Morávková.Toto kvarteto vybojovalo do trutnovské sbírky z M-ČR další nepopulární 4. místo, když v souboji s Ostravou rozhodla únava z předchozího náročného programu (M-ČR žactva a Olympiáda dětí ČR v jednom týdnu).

Celková bilance trutnovských závodníků je však úctyhodná. Na M-ČR všech věkových kategorií získali 17 medailí (4 zlaté-7 stříbrných a 6 bronzových) a k tomu 11 čtvrtých míst. Z Olympiády dětí ČR trutnovští plavci přivezli 10 cenných kovů (1-4-5) a již tradičně 5 čtvrtých míst. Medaile vybojovali: Morávková (1-2-0), Elhenická (0-1-1), Bakoč (0-0-2), Doubicová (0-0-1), štafeta 4x50 VZ ve složení Pechancová, Doubicová, Malá, Morávková obsadila 3.místo a Elhenická byla členkou stříbrné krajské štafety.