Aneta Pechancová zazářila na M-ČR

Žáci trutnovské Lokomotivy šestnáctkrát na stupních vítězů.

Do čtyř českých měst se rozjelo 26 plavců Lokomotivy bojovat o tituly žákovských mistrů ČR.

plavani05-037_m

Zlatá Barbora Morávková

Nejlépe si vedla ve Zlíně Aneta Pechancová, která potvrdila výbornou formu z předchozích závodů a skvělými výkony vybojovala čtyři individuální medaile. Nejcennější zlatou získala v nejkratším kraulovém sprintu na 50 m. Stříbrnou v krajském rekordu 13 a 14 ti letých na 100 m znak (1:08,06) a dvě bronzové v závodech na 200 m znak a 100 m prsa. Kromě individuálních úspěchů byla Aneta pilířem obou zlatých štafet na 4x50 m volný způsob a polohově. Skvělé výkony v těchto štafetách předvedly i bronzová ze závodu na 800 m volný způsob Linda Zieminská, držitelka stejného kovu z poloviční trati Klára Mačátová a po nemoci se navrátivší Tereza Doubicová, jejímž největším individuálním úspěchem bylo 6. místo na polohové dvoustovce.

Z kladenské pětadvacítky, kde závodily čtrnáctiletí se s kompletní sbírkou medailí vracela Barbora Morávková, která profesorsky o jednu setinu vyhrála kraulařskou padesátku, druhá doplavala na stometrové trati a bronz brala za dvoustovku.

plavani05-038_m

Linda Zieminská

V Prostějově dosáhli na stupně vítězů dva závodníci. Šimon Bakoč ve vytrvalostním závodě na 1500 m dohmátl na třetím místě. Stejný úlovek se podařil i Martině Elhenické, ta ho vybojovala na trati 100 m znak a přidala ještě čtvrté místo na dvojnásobné trati.

plavani05-039_m

Klára Mačátová

Individuální medaili nevybojovali pouze závodníci ve Vysokém Mýtě. Velmi blízko k ní však měla Jana Zaplatilková, která v závodě na 400 m volný způsob vylovila nepopulární „bramborovou“ medaili. Chuť si však jedenáctiletí chlapci a děvčata spravili ve štafetách. Děvčata, ve složení Pražáková, Patrzykat, Boušková a Zaplatilková, zvítězila v polohové štafetě na 4 x 50m a ještě přidala bronzové medaile ze stejně dlouhé kraulové štafety, kde Patrzykat nahradila Melicharová. V kraulové štafetě dohmátli třetí také chlapci ve složení Bartůněk, Hrabal, Suk a Mach.

plavani05-040_m