Plavkyně Morávková poletí na MSJ do Mexika

Vídeň

Vynikajícího úspěchu dosáhla závodnice trutnovské Lokomotivy Barbora Morávková (na snímku), když na kvalitně obsazeném mítinku ve Vídni zaplavala v rozplavbách 50m kraulem za 26,74 s. Tímto časem splnila požadovaný limit pro účast na červencovém Mistrovství světa juniorů v mexickém Monterey. Ve finále časem 27,15 vybojovala 7. příčku. Dvojnásobnou trať Barbora zvládla za 59,30 a obsadila výborné 5. místo mezi předními evropankami.

Zaplavané časy jsou zároveň splněné limity do reprezentačního výběru dospělých pro příští sezonu.

Výborně zaplavaly také další trutnovské závodnice. Jana Zaplatilková vybojovala ve své kategorii třetí místo na 800m VZ a společně s Martinou Elhenickou splnily limity do reprezentačního družstva juniorů. Nikola Vaníčková na kraulové osmistovce zaplavala výkon potřebný k zařazení do reprezentačního družstva kadetů na další sezonu. V barvách reprezentačního výběru juniorů se ve Vídni představila trutnovská Aneta Pechancová, která po zdravotních problémech vybojovala finálovou účast v závodě na 50m znak.

plavani08-009_m