Zlatá polohovka Řehůřkové a sprinty Morávkové a Pechancové

Zlín

Na seniorském a dorosteneckém mistrovství ČR vybojovaly plavkyně Lokomotivy Trutnov celkem 16 cenných kovů z nichž byly 3 v barvě zlaté - 8 stříbrných a 5 bronzových.

plavani08-016_m

Dorostenecké mistrovství, které se konalo ve zlínském padesátimetrovém bazénu přineslo trutnovským závodnicím 13x stupně vítězů. Na ty nejvyšší vystoupily účastnice MSJ Barbora Morávková a MEJ Aneta Pechancová v nejkratším kraulovém sprintu. Obě doplnily svoji sbírku o další stříbrné. Morávková na tratích 100 a 200m VZ a Pechancová v závodech na 50 m znak a delfín, 100 m znak a v polohové dvoustovce. Martina Elhenická přidala stříbro na kraulové patnáctistovce a tři bronzové v závodech 200 m znak, 400 m PZ a 800 m volným způsobem. Bronzem na polohové čtyřstovce se blýskla také Hana Prokopová. Finálovou účast si zajistila Petra Havelková a dohmátla sedmá na 200 m delfín.

plavani08-017_m

Seniorské mistrovství v Praze - Podolí přineslo trutnovským barvám při neúčasti Morávkové (na MSJ v Mexiku) tři cenné kovy. Ten nejcennější doslova vydřela účastnice posledních dvou ME, česká reprezentantka Alžběta Řehůřková, která se v této sezoně výsledkově trápí. Na svoji hlavní disciplínu 400 m polohový závod si musela počkat do posledního dne mistrovství, který byl "ozdoben" trvalým deštěm a závod Alžběty byl třikrát odložen pro bouřku. Přes všechny komplikace nakonec trutnovské závodnici pršelo štěstí v podobě zlaté medaile a tím i potvrzení místa v národním týmu pro příští sezonu. K tomu přidala dvě "bramborové" medaile (200 m PZ a 800 m VZ) Životní výsledek se podařil juniorské reprezentantce Martině Elhenické v závodě na 200 m znak, po němž se kloubila radost s pláčem. Martina vybojovala vynikající druhé místo, ale zaplavaný čas 2:22,63 se zastavil o 0,5 vteřiny za limitem pro MEJ v Bělehradě.

plavani08-018_m

vítězná Alžběta Řehůřková

Nejmladší medailistkou celého mistrovství byla Jana Zaplatilková (roč. 94), která vybojovala nečekanou bronzovou medaili ve vytrvalostním závodě na 1500 metrů. Do odpoledních finálových bojů se z trutnovských závodníků ještě probojovali: Aneta Pechancová (4./50 znak, 6./50 VZ, 8./100 znak a 50 delfín), Martin Škacha (3x7./50 a 100 VZ a 50 delfín) a Hana Prokopová (7./400 polohový závod). "Béčková" finále již plavaly mladé trutnovské naděje Nikola Vaníčková, Kristýna Kultová a Eliška Melicharová.

plavani08-019_m