Vaníčková, Zaplatilková a Melicharová mistryněmi ČR

Žáci Lokomotivy Trutnov se minulý víkend rozjeli doslova po celé ČR sbírat medaile na zimním MČR žactva v plavání. A že jim bazény v Prostějově, Sokolově a Novém Jičíně seděly dokazuje zisk šestnácti cenných kovů (6 zlatých-6 stříbrných-4 bronzové), které do Trutnova přivezli.

plavani08-35_m

Na fotografii medailistky se svými trenéry zleva: Tomáš Břeň, Nikola Vaníčková,
Adéla Morávková, Jana Zaplatilková a Pavel Pokorný (chybí Eliška Melicharová)

Výborně si vedly především obě české reprezentantky, které se minulý týden zúčastnily multiutkání osmi států v Praze, Nikola Vaníčková (na multiutkání 3. ve štafetě) a Jana Zaplatilková (nejlepší z češek 5. na 800m VZ).

plavani08-36_m

Nikola Vaníčková se stala nejúspěšnější účastnicí v kategorii třináctiletých, když všechny své starty přetavila v cenné kovy a získala 4 zlaté (200VZ, 200PZ,400VZ a 400PZ) a dvě stříbrné (100 PZ a 100 VZ) s minimálními odstupy 0,2 a 0,06 s.

plavani08-37_m

Jana Zaplatilková potvrdila výbornou formu z multiutkání a zvítězila v nejdelším závodě na 800 VZ. Po dramatických soubojích získala stříbrné medaile v závodech 400 VZ a 400 polohově. Překvapivá byla také bronzová medaile na motýlkářské dvoustovce v novém oddílovém rekordu 2:31,67.

plavani08-38_m

Asi nejpřekvapivější zlatou medaili vylovila z prostějovské pětadvacítky Eliška Melicharová, která za sebou nechala všechny soupeřky v závodě na 200m znak, na poloviční trati dohmátla čtvrtá.

plavani08-39_m

Pět medailí z Nového Jičína přivezla Adéla Morávková, která vybojovala dvě stříbrné (100 a 400 VZ) a tři bronzové na zbylých kraulových tratích 50, 200 a 800 metrů. Po promaroděné sezoně se třemi pátými místy blýskla Kristýna Kultová a oddílový rekord na 100 m motýlek překonal časem 1:06,44 Matěj Suk. Tento čas stačil na desáté místo.

plavani08-40_m

Tímto skvělým víkendem žáků a Alžběty Řehůřkové na ME v Rijece zakončili plavci podzimní sezonu. Ještě je ve čtvrtek čeká tradiční výlov kaprů a vyhlášení nejlepších plavců roku.