Elhenická atakovala limit pro Evropu

Dorostenci oddílu TJ Loko FM Servis absolvovali jeden z vrcholů letní sezóny, když odcestovali do Plzně na Mistrovství ČR své věkové kategorie. Jako již po několik posledních let se nevraceli s prázdnou, když vybojovali 12 umístění na stupních vítězů. Na dvanácti medailích (3 zlaté-4 stříbrné-5 bronzových) se nejvíce podílela Martina Elhenická, která vybojovala mezi staršími dorostenkami pět individuálních medailí. Dvě zlaté byly ze závodů na 200 m znak, kde do posledních metrů bojovala o splnění limitu pro účast na ME dospělých v Budapešti a z kraulové osmistovky, kde zaskočila rychlým nástupem všechny soupeřky a své tempo udržela až do cíle. Stříbrnou medaili Martina přidala v polohovém závodě na 200 metrů a bronzové v kraulových disciplínách na 100 a 400 metrů.

plavani10-030_m

Aneta Pechancová i přes značné zdravotní obtíže dokázala, že patří do absolutní české sprinterské špičky, když vystoupila na nejvyšší stupínek v závodě 50 m VZ. Na znakové dvoustovce Aneta zkompletovala stříbrnou medailí trutnovské "double". Stejný cenný kov vybojovala na poloviční trati 100 m znak a ve znakovém sprintu na 50 metrů dohmátla třetí.

plavani10-031_m

262- štafeta viz. článek

Poslední individuální medaili z kovu stříbrného brala Jana Zaplatilková ve vytrvalostním kraulovém závodě na 1500 metru, když na osmistovce prohrála bronzovou medaili posledním záběrem o sedm setin.

Nečekané medaile získaly trutnovské plavkyně v kraulových štafetách na 4x200 a 4x100 metrů. Ačkoli nepatřily mezi favoritky, dokázaly zapojit "srdíčko a hlavu" a doslova vydřely dvě bronzové medaile ve složení Zaplatilková, Pechancová, Elhenická a Havelková (na fotce 262 zleva).

plavani10-032_m

"účastníci zájezdu" - zleva Zaplatilková, Trenér Pokorný, Elhenická, Suk,Pechancová, Kultová, Havelková, trenér Břeň

Další tři "trutnováci" Havelková (6.), Suk (8.) a Kultová (8.) se dokázali probojovat do finálových bojů. O plnění dalších limitů a do bojů o medaile mezi dospělými zasáhnou plavci TJ Loko FM Servis za dva týdny v pražském Podolí.