Dva hattricky: padesátky si podmanila Pechancová, dvoustovky Elhenická

Velká cena Kopřivnice v plavání prodloužila úspěšný start oddílu TJ Loko FM Servis Trutnov do letošní sezony. Tradičně nejlepší výsledky jste si mohli po víkendu přečíst u jmen Martina Elhenická a Aneta Pechancová. Obě české reprezentantky zvítězily ve třech disciplínách.
„O umístění tentokrát nejde moc hovořit, protože vyhrát, popřípadě se pohybovat na prvních třech místech, nebylo zase tak v nadlidských silách,“ prohodila Aneta Pechancová. Krátký bazén v podhůří Beskyd totiž nenavštívila taková konkurence. „I přes značné zdravotní potíže, které mě přepadly v sobotu, dopadly závody podle očekávání,“ dodala trutnovská sprinterka.

tn_elhenicka

Osmnáctiletá plavkyně vyhrála tři ze čtyř závodů na padesátimetrové trati. Motýlek, znak, kraul. V prsařském stylu skončila třetí. Dvě druhá místa získala v polohovém závodě, třetí místo přidala ještě na stovce kraul. „S časy jsem spokojená,“ usmívala se Pechancová. Nejvíc s 50 kraul 26,53 a 100 PZ 1:04,89. „Na závody jsem si jela pro kvalitní bodový výkon do hodnocení Českého poháru, což se mi podařilo,“ přemítala plavkyně, která během tří soutěžních půldnů absolvovala jedenáct startů.

Třikrát první a třikrát druhá. A přesto Martina Elhenická neměla z kopřivnické mise bůhvíjakou radost. Sedmnáctiletá gymnazistka čekala víc především od sobotního vystoupení. Na 800 metrů kraul si sice o vteřinu vylepšila osobák (8:58,66), ale ostatní tři disciplíny hodnotila rozpačitě. „Na stovce kraul jsem první padesátku rozjela pomalu, 200 kraul jsem zase čekala čas aspoň pod pět (2:05 – pozn. red.). Úplně nehorší byl pro mě 200 znak. Čas 2:19 je daleko za osobákem,“ vykládala plavkyně, která se ale letos s trenérem spíše soustředí na kraul a polohovku. Náladu si Martina Elhenická zvedla v neděli. „To už bylo o dost lepší." O tři vteřiny si stáhla maximum na 200 motýlek - 2:22,12 a ve finále kraulové padesátky dohmátla druhá za Anetou Pechancovou v čase 27,47.

tn_pebory

VÝSLEDKY PLAVKYŇ TJ LOKO FM SERVIS TRUTNOV
400 polohovka: 3. Zaplatilková 5:29,16
100 kraul: 2. Elhenická 58,52, 3. Pechancová 59,23, 5. B. Morávková 1:00,97, 13. Havelková 1:03,05, 15. A. Morávková 1:03,31
800 kraul: 2. Elhenická 8:58,66, 5. Zaplatilková 9:40,41, 7. Kultová 10:05,24
50 motýlek: 1. Pechancová 29,05, 5. Havelková 30,86
50 znak: 1. Pechancová 30,06
200 kraul: 1. Elhenická 2:05,31, 4. B. Morávková 2:12,18, 9. Havelková 2:14,40, 10. A. Morávková 2:14,77, 13. Kultová 2:18,95, 15. Zaplatilková 2:22,81
200 polohovka: 2. Pechancová 2:28,06
100 motýlek: 4. Havelková 1:08,00, 6. Kultová 1:09,58, 8. B. Morávková 1:11,02, 9. A. Morávková 1:12,56, 11. Zaplatilková 1:17,12
200 znak: 1. Elhenická 2:19,65
50 prsa: 3. Pechancová 35,39
200 motýlek: 1. Elhenická 2:22,12, 4. Havelková 2:33,69, 5. Kultová 2:34,45, 6. Zaplatilková 2:41,22
100 polohovka: 2. Pechancová 1:04,89, 11. B. Morávková 1:13,62
400 kraul: 2. Zaplatilková 4:45,69, 4. A. Morávková 4:54,84, 5. Kultová 4:56,01
50 kraul: 1. Pechancová 26,53, 2. Elhenická 27,47, 4. B. Morávková 27,78

O víkendu se vydají trutnovské plavkyně na předposlední závod Českého poháru Velkou cenu Brna.

Zdroj: Trutnovinky.cz