Nejlepším trutnovským sportovcem roku 2010 je triatlonista Ondřej Pipek

Králem trutnovských sportovců v loňském roce se stal devatenáctiletý terénní triatlonista Ondřej Pipek. Bronzového medailistu z mistrovství světa Xterra schválili v pondělí trutnovští zastupitelé na návrh městské rady a tělovýchovné komise.

tn_pipek

Triatlonista Ondřej Pipek.

V anketě „železný“ junior porazil běžkyni na lyžích Evu Nývltovou, kanoistu Aleše Marka, boxera Milana Ondráška i nejlepšího sportovce roku 2009 - silového trojbojaře Jaromíra Kratochvíla. Trutnovský silák měl skvělý i ten loňský rok, kdy zkompletoval málovídaný zlatý hattrick z mistrovství České republiky, Evropy a světa. Ale na Pipka to nestačilo. Jeho úspěch na Havaji komise řadila výše.

Student čtvrtého ročníku Střední školy informatiky a služeb ve Dvoře Králové si svůj start v Pacifiku vybojoval triumfem na Xteře ve Špindlerově Mlýně v kategorii muži 15 - 19 let a v celkovém hodnocení Českého poháru obsadil třetí místo. Na Havaji zdolal 1500 metrů plavání, 32 km jízdy na horském kole a 11 km běhu za 3 hodiny 17 minut a 4 vteřiny.

tn_pipek2

A jaká další jména se prosadila na nejvyšší příčky při udílení sportovních cen města?

Nejlepším mládežnickým sportovcem do 18 let byla zvolena plavkyně Martina Elhenická. Sedmnáctiletá česká reprezentantka a členka Centra sportu MV ČR je spoludržitelkou českých rekordů a držitelkou krajských rekordů dorostu a žen. V loňském roce se zúčastnila 1. Světové olympiády mládeže v Singapuru, kde jednou obsadila i 9. místo. Další úspěchy: 20. místo ME juniorů v Praze, medailistka MČR dospělých, účastnice mezinárodního utkání v Rumunsku, mnohonásobná mistryně ČR dorostu 2010, 2. místo v Českém poháru.

tn_Elhenicka Martina

Plavkyně Martina Elhenická.

Nominování také byli: Ondřej Dudek (běh na lyžích), Jan Grundmann (orientační běh), Lenka Svobodová (orientační běh), Jan Petržela (orientační běh), Jana Adámková (cyklistika), Matyáš Zieris (kanoistika).

Titul Nejlepší sportovní kolektiv získaly basketbalistky Kary Trutnov, které vyhrály Středoevropskou ligu a obhájily bronz v ligové soutěži. Mládežnickou kategorii týmů ovládly pro změnu mladší dorostenky Kary. Ty zaznamenaly největší úspěch v historii trutnovského mládežnického basketbalu, když vybojovaly extraligový titul.

tn_kara_team

Basketbalistky Kary Trutnov.

Z prostředí bezedných košů vzešli i nejlepší trenéři roku 2010 - Petr Kapitulčin a Martin Petrovický. Kapitulčin byl koučem českého národního týmu na olympijských hrách mládeže v Singapuru (13. místo) a dovedl k již zmiňovanému titulu družstvo mladších dorostenek. Trenér Petrovický byl, jako asistent v ženské reprezentaci, u fenomenálního úspěchu na mistrovství světa, kde český výběr vybojoval stříbrnou medaili. O úspěších ligového družstva, které vede, zde už tak zmínka padla.

tn_Petrovicky2
Trenér Martin Petrovický.

Cenu za významný přínos trutnovskému sportu se tělovýchovná komise rozhodla dát Renatě Hammové. Dlouholetá cvičitelka plavání rodičů s dětmi a stále aktivní rozhodčí plavání oslavila v loňském roce 70. narozeniny.

Všichni ocenění si převezmou pamětní plakety na slavnostním vyhlášení, které se uskuteční ve středu 1. června od 17 hodin ve Staré radnici.