Stále se lepšící Holubová s kompletní sadou medailí a limitem do reprezentace

Mistrovství České republiky staršího žactva v plavání patřil o víkendu padesátimetrový bazén v Plzni na Slovanech. Trutnovskou líheň reprezentovala osmička plavců oddílu TJ Loko FM Servis Trutnov. Tradici dlouhodobých úspěchů na šampionátu rozšířila hlavně Kateřina Holubová, která prodala skvělou formu v podobě pěti cenných kovů.

Mcr-plzen-01-_m

Kateřina Holubová

Tu nejcennější medaili vybojovala v závodě na 400 m VZ, když své soupeřky deklasovala rozdílem třídy a navíc časem 4:47,86 splnila vypsaný limit ČSPS pro zařazení do reprezentačního výběru juniorů pro sezonu 2011/2012. Na stejně dlouhé trati, ale polohově, Holubová vybojovala stříbrnou medaili a sbírku doplnila třemi bronzovými kovy za 200 kraul, 100 a 200 m prsa.

Mcr-plzen-02-_m

Pětinásobné trutnovské medailistce výborně sekundovala Alena Fülsacková, která vybojovala třetí místo na vytrvalostní kraulové osmistovce a přidala páté příčky na 200 a 400 m VZ. Do bodované desítky se ještě vešla, týden před mistrovstvím nemocná, Barbora Suková - 6. místo 800 VZ, 200 Z, 400 PZ) a 8. na 400 K. A v top ten se také jednou umístila Barbora Zámečníková, deváta na znakové dvoustovce.
„Plné absolutorium zaslouží Katka Holubová, která odvedla skvělou práci a potvrdila výrazný výkonnostní vzestup v posledních měsících, který okořenila i limitem do repre. Velmi spokojen jsem i s výkony Aleny. Škoda nemoci Báry Sukové těsně před mistrovstvím, rozhodně měla na medaile a tréninkovému výpadku se moc poddala, přesto předvedla solidní výkon. Výkony ostatních byly ovlivněny mnoha skutečnostmi, hlavně zdravotními. Čekal bych umístění v top ten,“ okomentoval šampionát z trutnovského pohledu trenér Pavel Pokorný.