Aneta Pechancová splnila limit pro Mistrovství světa v Římě

Podolský bazén v Praze, který bude hostit 8.-12. července juniorské mistrovství Evropy se stal místem, kde plavci Lokomotivy opět přepisovali historii oddílu při Mistrovství České republiky. Neuvěřitelný kousek se totiž v závěrečný den povedl věkem ještě juniorce Anetě Pechancové, která s poměrně značným náskokem vyhrála finále na 50 metrů motýlek, navíc časem, který šokoval všechny přítomné. Čas 27,73 je totiž pouhých 31 setin od českého rekordu bývalé hvězdy českého plavání Ilony Hlaváčkové a zajistil Anetě splnění nejtajnějšího snu - účast na Mistrovství světa v Římě.

Shoda některých okolností zřejmě připravila o účast na MS Alžbětu Řehůřkovou, která si z Podolí odváží mistrovský titul z polohové čtyřstovky, dvě stříbrné medaile ze závodů na 800 a 1500 m VZ a bronz ze závodu na 400 m volným způsobem.

Foto O.Litera: Aneta Pechancová

Skvělé stříbro vybojovala v závodě na 200m znak Martina Elhenická, která časem 2:16,81 zaostala o 0,4 s za českým dorosteneckým rekordem. Trutnovské ženy ve složení Morávková, Elhenická, Řehůřková a Pechancová po velké únavě z individuálních startů neobhájily zlaté medaile ve štafetových závodech na 4x200 a 4x100m VZ. V obou štafetách "dohmátly" druhé. Ve dvoustovkové štafetě nestačily na Kometu Brno a ve stovkové na ženy Zlína.

Medaile jen těsně unikla Barboře Morávkové, která na nejkratším sprintu obsadila čtvrté místo. Jana Zaplatilková byla pátá na 1500m VZ a svoji premiérovou finálovou účast vybojoval Patrik Krause v závodě na 1500 m VZ, když vybojoval 8. místo.

Po zisku 8 cenných kovů (2 zlaté-5 stříbrných-1 bronz) z mistrovství, čeká tři trutnovské plavkyně (Pechancová, Elhenická, Zaplatilková) závěrečná příprava na vrcholné evropské a světové šampionáty o jejichž průběhu budeme informovat.