Plavci Lokomotivy: 23 medailí a dvě místa pro MEJ v Praze

Minulý víkend se v Ostravě konalo Mistrovství ČR dorostu v plavání, které bylo zároveň jediným nominačním závodem pro juniorské Mistrovství Evropy, které v červenci hostí Praha. Účastnická místa pro MEJ si hned první den soutěží zajistily Martina Elhenická a Jana Zaplatilková. Martina Elhenická, hned svůj první start na 50m VZ proměnila v nejcennější kov a svoji skvělou formu potvrzovala po celé mistrovství, když vybojovala dalších osm medailí (celkově 3 zlaté - 5 stříbrných - 1 bronzovou). Jana Zaplatilková nenechala nikoho na pochybách, že si přijela pro vítězství ve vytrvaleckých tratích 800 a 1500m VZ, ke kterým přidala stříbro na kraulové čtyřstovce.

medailisté z MČR zleva Elhenická, Zaplatilková, Krause, Morávková a Pechancová

Starší dorostenky Barbora Morávková a Aneta Pechancová, vybojovaly pro Trutnov double v nejkratším kraulovém sprintu na 50m, když rychlejší v cíli byla o 19 setin Aneta Pechancová (26,72), která celé mistrovství absolvovala bez ztráty kytičky a vybojovala 5 zlatých medailí z pěti individuálních startů. Barbora Morávková ke druhému místu z padesátky s převahou vybojovala zlato na dvojnásobné trati a stříbro na kraulové dvoustovce. Velmi nečekanou, ale o to příjemnější medaili vybojoval po delší době pro trutnovské plavání zástupce mužského pohlaví. Patrik Krause dohmátl třetí v závodě na 1500m VZ a přidal "bramborovou" na kraulové osmistovce. Čtvrté a tím první nepostupové místo na MEJ vybojovala Eliška Melicharová na trati 200 m znak. Kristýna Kultová si na trati 1500 m VZ dohmátla pro 6.místo a Matěj Suk dosáhl na bodovanou desátou příčku v závodě na 200 m znak.

zlaté štafety zleva Elhenická, Zaplatilková Pechancová a Morávková

Vítězné štafety

Závodnice Lokomotivy se představily také v závodech kraulových štafet na 4x200 a 4x100 m. V obou štafetách, ve složení Pechancová, Elhenická, Morávková, Zaplatilková, jasně dominovaly a s velkým náskokem si doplavaly pro zlaté medaile.