Trutnovský plavec Patrik Krause přivezl medaili z Českého poháru

Ze závodu páteho kola Českého poháru v Plzni, se vrátili plavci Lokomotivy Trutnov se šesti cennými kovy. To že medailí nebylo více, a že nebyla jediná zlatá, způsobila reprezentace Maďarska, ve které byli medailisté z vrcholných světových soutěží. I přesto lze trutnovský výsledek považovat za velký úspěch. Trutnovský dorostenec Patrik Krause se prosadil mezi muži na stupně vítězů v závodě na 800m VZ, když obsadil 2. místo v čase 8:42,23 čímž překonal krajský rekord dorostu a v mezičase na 400m oddílový dorostenecký rekord za 4:16,68.

V kategorii žen se na stupňe vítězů prosadily reprezentantky a účastnice vrcholných mezinárodních soutěží Aneta Pechancová a Martina Elhenická. Aneta v závodě na 50m znak obsadila druhé místo a časem 28,87 překonala krajský rekord žen. V kraulové padesátce obsadila 3. místo, těsně před oddílovou kolegyní Barborou Morávkovou.

Martina Elhenická obsadila dvě stříbrné pozice v závodech 200 m znak a 400 m polohově (2:19,06 a 4:53,44) a bronz vyplavala na kraulové osmistovce v čase 9:08,98.