PF 2024-plavání

tn m

Motýlkářka Bischofová obhájila dva tituly mistryně ČR. Žáci tentokrát bez medaile.

Velmi povedené vystoupení má za sebou na MČR dospělých a juniorů Terezie Bischofová. Trutnovská motýlkářka vybojovala v Plzni dva tituly mistryně ČR starších juniorek na 100 a 200 m motýlek a obhájila tak jarní pozice. V této kategorii ve finálových startech ještě obsadila 6. místo na 200m polohový závod a 2x 7. místo na 400 m polohově a 50m motýlek. V kategorii dospělých potom dohmátla v motýlkových disciplínách (100 a 200m) na skvělých, ale nepopulárních 4. místech. Plavecký oddíl Lokomotivy ještě reprezentovaly Martina Šlechtová (16. místo na 1500m VZ mezi dospělými), Barbora Hylenová a Eliška Voborníková.

tn 20231218 210407

Na MČR žactva se kvalifikovalo 10 plavců Lokomotivy. V Kladně v osobních rekordech plavali Matěj Bednář a Šimon Hofman v kategorii 12ti letých. V Prostějově reprezentovalo 7 plavců (Lukáš Netík neodcestoval) v kategorii 14ti letých. V těžké konkurenci obsadil Matěj Havlík 6. místo na 200m motýlek v novém oddílovém rekordu 2:21,41 a přidal ještě osmé a deváté místo. Čtyřikrát v desítce skončila Bára Hylenová, nejlépe 6. na 200m prsa. Šestou pozici obsadila také Martina Šlechtová na 800m kraulem. Sedmé a osmé místo vybojovala Adéla Mačková (200m motýlek a 800 VZ). Ve druhé desítce skončil se dvěma výraznými "osobáky" Štěpán Černý a také Eliška Voborníková a Tereza Umlaufová. " Na kvalitně obsazeném žákovském mistráku to bohužel necinklo, ale i umístění do desítky se počítá. Mrzí mě, že moji žáci neprodali formu, kterou před odjezdem měli. Na druhou stranu o týden později vše vynahradila Terka Bischofová, která překonala řadu, hlavně motýlkových, osobáků a přivezla dvě zlaté z juniorů a dvě "brambory" z kategorie dospělých, což je úspěch, který mě moc potěšil." Zhodnotil vystoupení svěřenců trenér Tomáš Břeň.

První prosincový víkend zajížděli na svůj vrcholný závod 10ti a 11ti letí žáci do Domažlic a České Lípy. „Pětice plavců, Eliška Thamová, Toník Cink, Sebastian Baranec, Alice Sýkorová a Šimon Hofmann za poslední půlrok udělali opět značný výkonnostní pokrok. Při našem oddílovém a tréninkovém systému, kdy v tomto věku ještě neklademe na umístění velký důraz, je důležité, že se děti lepší a překonávají sami sebe, nicméně umístění na pomezí první a druhé desítky nejsou vůbec špatná a při odpovídající tréninkové zátěži, půjde výkonnost určitě nahoru“, vyhodnotil trenér Pokorný.

Úspěchy plavců byly převážně v mládežnických kategoriích

Rok 2022 byl pro plavecký oddíl a Sportovní středisko TJ Loko ve znamení budování tréninkových skupin „po covidu“. I přesto plavci zaznamenali řadu výborných výsledků na domácí scéně, převážně v mládežnických kategoriích. Na mezinárodním poli, po mnoha letech, oddíl nezaznamenal výraznější výsledek.

plavani 2023 004

Do krajského SCM pod vedením Tomáše Břeně v roce 2022 byli zařazeni Michal Jerman, Terezie Bischofová, Nicol Kirschová, Martina Šlechtová, Barbora Hylenová, Adéla Mačková, Tereza Umlaufová a Eliška Voborníková.

Na MČR dospělých jsme nevybojovali po řadě úspěšných let medaili. Opakovanou finálovou účast vybojovala Terezie Bischofová – nejlépe 5. místo na 200m motýlek. Na „dospěláckou“ republiku se dále kvalifikovaly mladé naděje Adéla Mačková, Eliška Voborníková a Barbora Hylenová. V závodě Českého poháru v Jihlavě, stála na stupních vítězů Terka Bischofová.

V kategorii juniorů na MČR vybojovala tři stříbrné a jednu bronzovou medaili v motýlkových disciplínách Terezie Bischofová, která obsadila další umístění těsně pod stupni vítězů. Také přidala titul mistryně ČR juniorů na 5 km v bazénu.