Plavání - Velká cena Pardubic

Pět osobáků Sukové a perník pro Elhenickou

Trutnov - V kompletní dospělácké a dorostenecké osmičlenné sestavě se zúčastnili závodníci TJ Loko FM Servis třetího kola Českého poháru v plavání. Nejlepší výkony podala na Velké ceně Pardubic Barbora Suková, která si vytvořila pět osobních rekordů. Vítězství na čtyřstovce polohovky vybojovala Martina Elhenická a jako odměnu si za to domů odvezla „perníkovou chaloupku".
plavani-2013-03 mPolohový závod na 400 metrů byl nejúspěšnější trutnovskou disciplínou, protože Martinu Elhenickou doprovodila na stupně vítězů ještě třetí Barbora Suková a na šestém místě dohmátla Kateřina Holubová. Druhé vítězství přidala Martina Elhenická na 1500 metrů kraul a na medailových pozicích poté ještě skončila na 400 a 800 kraul, kdy byla shodně druhá. A bronzem do sbírky přispěla i Aneta Pechancová na motýlkářské padesátce.

„Aneta však měla po těžkém reprezentačním soustředění v Pardubicích, takže samozřejmě na jejích výkonech se podepsala únava. Byly to slušné výkony, nicméně v závěru sezony očekávám podstatně lepší a případně útoky na nějaké limity," poznamenal trenér Pavel Pokorný. Podle něj nominovat se na Světovou univerziádu v Kazani už jeho svěřenkyně zřejmě nestihne, protože šance zaplavat limit končí už 3. června. „Ale na mistrovství světa v Barceloně se pokusíme zaútočit, nejspíš až na konci června na mistrovství republiky," dodal.

O účast na světovém šampionátu ve Španělsku bude usilovat i Martina Elhenická, která předvedla v Pardubicích dobré výkony. „Teď se chystá do Bratislavy, kde se o víkendu pokusí maximálně přiblížit limitu na 1500 metrů," prozradil Pavel Pokorný. V případě, že se to nepovede, bude s trenérem Tomášem Břeněm také ladit formu až na závěrečnou šanci, kterou nabídne domácí šampionát.

Ve skvělé formě se představila v Českém poháru Barbora Suková, která vynikající výkony ozdobila pěti osobní rekordy i několika finálovými umístěními. Její kamarádku Kateřinu Holubovou sice pardubický víkend zastihl v menším útlumu, přesto z toho byly dva osobáky. Alena Füllsacková si udělala tři. „Za necelé tři týdny bude mistrovství republiky v dorostu. Myslím, že to tam bude velice dobré. Očekávám finálová umístění a mohlo by to i zacinkat, přestože naši závodníci budou o ročník mladší," naznačil Pavel Pokorný.

Tento víkend se v Trutnově uskuteční krajské přebory žactva Královéhradeckého a Pardubického kraje. Půjde o jediný nominační závod na MČR žactva. Za týden pak čeká plavce Lokomotivy další závod Českého poháru na venkovním padesátimetrovém bazénu v Praze.