Hůlková dvojnásobnou mistryní, medaile má i Blahová a štafety

Na tři místa po republice se minulý víkend rozjeli plavci TJ Loko UP Group Trutnov, aby bojovali o mistrovské medaile. Po vydařených krajských přeborech se čekalo, zda výkony potvrdí i na dlouhém bazénu v Pardubicích a Ostravě, kde plavali starší žáci, a na krátkém bazénu ve Zlíně, kde měli mistrovství žáci mladší.

tn mcr-2017-4

Největšího úspěchu dosáhla Veronika Hůlková, která s přehledem potvrdila své nasazení do disciplín. Na tratích 800 a 400 metrů volným způsobem nenašla přemožitelku a zvítězila s velkým náskokem v časech 9:46,45 a 4:48,96.

Na osmistovce navíc atakovala limit do juniorské reprezentace pro příští sezonu. V závodě na 200 metrů kraul vybojovala druhé místo a bronzová dohmátla v parádní trutnovské disciplíně, polohové čtyřstovce. Pod stupni vítězů, na „bramborové" pozici skončila v závodě na 200 znak.

tn mcr-2017-2

Helena Blahová zahájila mistrovství parádním výkonem na trati 100 metrů prsa, kde časem 1:18,27 dohmátla na druhém místě, s minimálním odstupem za vítězkou (6 setin) a limitem do reprezentace (41 setin). Helča přidala ještě bronzovou medaili na dvojnásobné trati a další umístění v první desítce.

tn mcr-2017-1

O další medaile se zasloužily dívčí štafety na 4x50 m polohově a kraulem, kde kvarteto Stoklasová, Blahová, Šutriepková a Hůlková obsadilo 2. a 3. místo.

tn mcr-2017-3

V první desítce se dále umístili Jakub Pásler na 200 motýlek 4. místo, Eliška Šutriepková na 200 motýlek 6. místo, Lucie Kraková na 800 kraul 6. místo, Adéla Barvínková na 200 prsa 7. místo, Karolína Malíková na 100 znak 8. místo a 100 kraul 9. místo, Kryštof Pásler na 400 polohově 9. místo.

Těsně pod stupni vítězů v Pardubicích skončily smíšené štafety (Malíková, Vlček, J. Pásler, Haufer).

Limity do SCM Východní Čechy nově splnili Kája Malíková a Jakub Pásler.

Dalšími účastníky, kteří vybojovali umístění ve druhé či třetí desítce, byli: Filip Vlček (po půlroční pauze), Tomáš Havelka, Adam Skořepa, Adéla Justová, Valerie Bryknarová, Tomáš Haufer, Radka Stoklasová, Dan Zdráhal, Jaroslav Kortan a Simon Rajsner.