4 medaile z Mistrovství Evropy do Trutnova!

Členové oddílu orientačního běhu Lokomotivy Trutnov a reprezentanti České republiky Jan a Tereza Petrželovi přivezli z ME dorostu v orientačním běhu, které proběhlo v Maďarském Egeru, 4 medaile a dosáhli tak historického úspěchu. Mistrovství se zúčastnilo přes 350 závodníků z 28 zemí Evropy včetně sportovních velmocí tohoto sportu – Norska, Finska, Švýcarska a Francie.

orientacni-beh2007-001_m

orientacni-beh2007-002_m

Program mistrovství byl zahájen v pátek 22.6. závodem ve sprintu.Prostor závodu byl situován přímo v historickém centru města Eger. Honza obsadil po menších chybách 17. místo z 90 startujících a Tereza byla spokojena s 8. místem.

orientacni-beh2007-003_m          orientacni-beh2007-004_m

Daleko větší spokojenost a 2 medaile získali v sobotu v hlavním závodě tak zvané klasické trati. Závod proběhl ve velmi krásném a náročném lesním prostoru pohoří Bükk. V kategorii H16 získal Honza bronzovou medaili, od zlata ho dělilo 80 vteřin. Terka ještě na desáté kontrole s přehledem vedla, po dvou minutové chybě ji však porazila pouze Finka Teini a to pouze o 30 vteřin. I tak je zisk stříbrné medaile vynikajícím úspěchem.

orientacni-beh2007-006_m

orientacni-beh2007-005_m          orientacni-beh2007-007_m

V nedělním závěrečném závodě 3 členných štafet jednotlivých zemí Honza českou štafetu mladších dorostenců rozbíhal a svůj úkol splnil, když se dokázal udržet největší dorostenecké hvězdy šampionátu Francouze Basseta. Po dalších skvělých výkonech svých kamarádů třineckého Kantora a brněnského Zimmermana doběhla naše štafeta na 1. místě– zlato !Tereza v kategorii starších dorostenek běžela 3. závěrečný úsek. I když vybíhala na 1. místě s minimálním náskokem, nedokázala odolat útoku švýcarské a ruské finišmanky a získala pro nás společně s hradeckou Mádlovou a olomouckou Jakobovou bronzovou medaili.

orientacni-beh2007-008_m

orientacni-beh2007-009_m

Celkově získala naše výprava 1. místo v bodování národů a domů přivezla celkem 10 medailí.

Český orientační běh tak potvrdil , že patří mezi světovou špičku a ještě více potěší, že mezi nejlepší běžce patří také 2 závodníci z Trutnova.