Boxer Luboš Velecký ve finále první ligy podruhé spráskal vicemistra republiky

Zdařilé hostování v plzeňském klubu BC Ondřeje Stacha prožívá boxer Luboš Velecký (105 kg), jehož služby si západočeský výběr propůjčil pro finále první ligy. V něm trutnovský ranař už podruhé porazil Marka Chmelu (102 kg), čtyřiadvacetiletého českého reprezentanta a aktuálního vicemistra republiky.

box08-014_m

Odvetný duel supertěžké váhy v kroměřížském ringu zvládl Velecký skvěle. První kolo nad domácím borcem vyhrál s přehledem na body. Bez větších rvaček. „Věděl jsem, že jsem dobře připravený fyzicky, a proto jsem čekal hlavně na druhé kolo,“ odkryl trutnovský bíjec svou strategii. Soustředil se na box tvrdší zadní rukou, což se ukázalo jako takticky velmi dobrý tah.

Ve druhém kole se totiž soupeř po Veleckého přesné pravačce zabalil do krytu a po sérii levých direktů a pravých háků byl Chmela rozhodčím poprvé počítán. „Po povinné osmisekundové pauze na mě sice zkusil odvetný útok, ale já jsem se do bitky nepustil, přečkal jsem a za chvilku se mi povedlo soupeři znovu zasadit pravý hák, po kterém byl opět počítán,“ přiblížil Velecký. Stejná situace se odehrála po chvilce znovu, tentokrát však Chmelu zachránil gong oznamující konec druhého kola.

Do třetího kola vstupoval trutnovský boxer s jasným úmyslem ukončit zápas před vypršením tříminutového limitu. „Po sérii tvrdých úderů na hlavu kroměřížského protivníka se mi to podařilo,“ radoval se Luboš Velecký po dalším počítání soupeře a tentokrát už posledním. Souboj Velecký versus Chmela uzavíral v Kroměříži celý boxerský galavečer a byl vyhlášen jako jeho nejlepší zápas.

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965