Trutnovská stopa v krajských, republikových i světových bazénech

Trutnov - Rok 2015 byl pro plavecký oddíl a Sportovní středisko TJ Loko FM Servis opět úspěšný. Po sportovní stránce se plavcům převážně dařilo.
plavani-2016-01 m

V reprezentačních výběrech měl podkrkonošský klub zastoupení v Martině Elhenické (dospělí) a Kláře Šimánové (starší junioři). V celostátním SCM byly zařazeny plavkyně Holubová a Suková. V krajském SCM pod vedením Tomáše Břeně a Pavla Pokorného potom Holubová, Suková, Šimánová, Kosinková, Lankašová, Brádlová a Šolínová.

plavani-2016-02 m

Na vrcholných mezinárodních akcích trutnovskou stopu zanechávala Martina Elhenická, která reprezentovala Česko na Světové univerziádě v korejském Gwangju, kde vybojovala ve finálových závodech 2 x 8. místo na 800 a 1500 VZ. Martina si také loni poprvé zaplavala na mistrovství světa v dlouhém bazénu. V ruské Kazani obsadila 22. místo na 1500m VZ.

plavani-2016-03 m

Na českých mistrovstvích se zástupcům Lokomotivy také výrazně dařilo. Družstvo žen v plavecké lize potvrdilo dlouhodobou příslušnost k české špičce a podesáté v řadě postoupilo do finále, kde bralo čtvrté místo ve složení: Pechancová, Elhenická, Holubová, Suková, Šimánová, Lankašová, Šolínová a Brádlová.

Mezi dospělými vybojovaly ženy devět medailí, o které se postarala Martina Elhenická (4 zlaté - 2 stříbrné - 1 bronzová), bronz přidala Aneta Pechancová a štafeta žen na 4x50 VZ ve složení Pechancová, Elhenická, Holubová a Šimánová. Do finále A se probojovala ještě Klára Šimánová a Kateřina Holubová. Poprvé na „dospělácké" republice plavaly Lankašová, Šolínová a Brádlová. V seriálu Českého poháru obsadila Martina Elhenická konečné čtvrté místo

V kategorii dorostu se na MČR o 11 medailových umístění v těžké konkurenci postaraly Klára Šimánová (1-2-3) a Kateřina Holubová (0-2-3). Medailistky doplnila účastnice Michaela Kosinková.

 

plavani-2016-04 mV kategorii žactva „Trutnováci" přivezli z národních šampionátů 27 medailí. V kategorii starších žaček si bronzovou medaili vybojovala Karolína Šolínová. Těsně pod stupni doplavali Matyáš Nývlt (4.) a Dominika Brádlová (5.). Ve druhé desítce pak Lankašová, Pražák, Umlauf a Dvořák. Mezi mladšími žáky vybojoval titul mistra ČR Jakub Pásler na dvoustovce motýlek. K tomu přidal ještě stříbro a dvě bronzové medaile. Tři bronzové přivezl Filip Vlček a také štafety chlapců ve složení Vlček, Haufer a bratři Páslerové. Těsně pod stupni vítězů dohmátli Kraková (4.) a Malíková (5.). Ve druhé desítce pak Barvínková.

Na pohárech ČR 10 a 11tiletých žáků si skvěle vedla Helena Blahová s osmi medailemi (1 zlatá -1stříbrná - 6 bronzových). Eliška Šutriepková přivezla tři medaile (0 - 1 - 2). Tomáš Havelka pak jednu stříbrnou. Úspěšné byly též štafety děvčat ve složení Stoklasová, Blahová, Šutriepková a Hůlková, které získaly jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. V těchto kategoriích trutnovský oddíl reprezentovali ještě Justová, Bryknarová, Skořepa, Rajsner, Kortan, Zdráhal, Hartlová a Mědílková.

plavani-2016-05 m

Celou řadu dalších vítězství a medailí přiváželi plavci Lokomotivy v průběhu roku z krajských přeborů a různých pohárových soutěží včetně Českého poháru. Plavci též překonali řadu oddílových a krajských rekordů (Elhenická, Šolínová, Nývlt, Vlček, J. Pásler, Blahová, Šutriepková, Rajsner, Kirschová).

Plavecký oddíl samozřejmě organizoval i 31. Velké ceny Trutnova včetně 16. soutěže pro postižené děti a 2. ročníku memoriálu Pavla Sobotky, MČR mladšího žactva a dalších sedm soutěží krajského formátu.

„Je třeba též poděkovat všem trenérům, instruktorům, rozhodčím a dalším partnerům, kteří se podílejí na celém systému výchovy mladých sportovců od přípravek, přes kondiční a zájmové až po vrcholové plavání," zdůraznil předseda oddílu Tomáš Břeň.

Co čeká trutnovské plavce v roce 2016 - olympiáda v Riu, MEJ či další vrcholné akce?


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965