Jak sportovní ceny přebírali záskok, kluci v kvádrech a legendy

Sportovní ceny města za rok 2015, které zastupitelé udělují již patnáct let, jsou v rukách svých majitelů. Na tradičním místě obřadní síně Staré radnice pamětní plakety předával v pondělí starosta Ivan Adamec. Trutnovská anketa je o šesti sportovních kategoriích, cen ovšem bylo letos rozdáno o jednu více.
img cena 1 m


Když krátce před půl šestou trutnovský muž číslo 1 vstoupil do místnosti, jakoby všichni přítomní rázem ztratili řeč. Až to divné připadalo asi i samotnému starostovi, jenž tak do ticha prohodil vtípek o tom, že tady nejsme na pohřbu, ale na slavnostní chvíli. Hleděl přitom na početnou skupinu kluků v černých kvádrech (fotbalových dorostenců), kteří postávali podél stěny a takový dojem tak trochu vyvolávali.

O několik minut později už ale Ivan Adamec promlouval ke sportovcům, jejich rodinným příslušníkům a dalším hostům pondělního ceremoniálu o něco vážnějším hlasem. Hovořil o Trutnově jako o městě sportu a že je rád, že žije ve městě, které nabízí tolik sportovních příležitostí. Ve své řeči zmínil mimo jiné také cyklostezku na Housce, kolem které se v loňském roce vedlo hodně diskuzí.

Necelých šest minut trvající proslov ukončil dvěma citáty. Ten první byl od neznámého autora: „Každá prohra je poloviční vítězství, pokud se z ní člověk poučí." A ten druhý si vypůjčil od podnikatelského velikána Tomáše Bati: „Kdo nebojuje, nemůže zvítězit." Následovalo klasické: „Sportu zdar!" A pak společně s místostarosty Tomášem Hendrychem a Hanou Horynou začal předávat ocenění.

cena 2 m 
Jako první si pro svou cenu přišla atletka Lada Pejchalová - nejlepší mládežnický sportovec Trutnova. Sympatická výškařka, která na sebe nerada strhává pozornost, získala bronz na mistrovství světa do 17 let v kolumbijském Cali. „Celá loňská sezona byla povedená. Zato po letošní zimní sezoně jsem z toho trošku rozpačitá, ale snad léto bude lepší," nechala se slyšet trutnovská gymnazistka. To, že se blýská na lepší časy, ukázala právě o víkendu, kdy v Hradci Králové na krajském přeboru skočila 183 cm, čímž splnila limit pro účast na červencovém mistrovství světa juniorů v polské Bydhošti.

Jako druhá se vyhlašovala nejprestižnější kategorie ankety - sportovec města Trutnova. Hlavní cena připadla plavkyni Martině Elhenické. Z křesel se však zvedl a uličkou k pódiu kráčel muž. Za loňskou účastnici mistrovství světa dorazil převzít plaketu, květinu a obálku její bratr Jan, protože trutnovská reprezentantka zrovna v tu dobu přilétala z Londýna, kde minulý startovala na mistrovství Evropy.

Když přišla řada na třetí kategorii, tak se ukázalo, jak že velký je vlastně fotbalový tým dorostenců MFK U17, loňský nejlepší mládežnický celek roku. Trenéři Rostislav Kraus a Jan Sapár přivedli na vyhlášení jedenadvacet, převážně oblekových elegánů. Bylo jich tolik, že podepisování do pamětní knihy této party se odložilo až po skončení vyhlašování.

cena 3 m

Po fotbalistech si užili svou chvilku slávy lyžaři. Kategorii dospělých kolektivů totiž ovládlo smíšené družstvo běžců na lyžích Olfin Car Ski Team ve složení: Eva Vrabcová Nývltová, Jana Adámková, Ondřej Horyna, Pavel Vozka, Martin Švarc, Ondřej Dudek a Matěj Opočenský. Na vlastní oči jsme jich v obřadní síni mohli vidět pět.

cena 4 m

Pátá cena v pořadí směřovala do rukou nejlepšího trenéra a tím byl vyhlášen kouč fotbalového A-týmu Miloš Dvořák. Ten si cenu přebíral se zvláštními pocity, protože den předtím jeho mančaft utrpěl drtivou porážku v derby se Dvorem Králové 0:6. „Pořádně jsem nespal, nemohl jsem to nějak skousnout," přiznal. „Vím, že někdo musí vyhrát, někdo prohrát, ale mrzelo mě, jak k tomu včera došlo. U kluků mi scházela bojovnost, větší chuť porvat se o výsledek, dokázat že jsme lepší," dodal muž. Ocenění od města mu ale zlepšilo náladu. „Jsem za něj rád, protože co si budeme namlouvat, je to ocenění nějaké práce a času, který fotbalu věnuju. Být čtyřikrát pětkrát týdně na hřišti, připravovat se na zápasy, jezdit se dívat po soupeřích a do toho dělat další věci, je docela náročné," poznamenal.

cena 5 m

Závěrečná kategorie za přínos trutnovskému sportu přinesla sportovní cenu hned dvěma legendám - fotbalovému srdcaři Honzovi Jebavému, které se v letošním roce dožívá sedmdesátých narozenin, a neméně zapálenému trenérovi z atletického oddílu Honzovi Tunovi.


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965