Plavecká parta zahájila přípravu a vyráží na soustředění do Itálie


Trutnov - Trénink, trénink a zase trénink. Letní idylka skončila. Jedna z nejúspěšnějších plaveckých skupin v republice, TJ Loko FM Servis Trutnov, se od minulého týdne připravuje na novou sezonu. „Dalo se čekat, že to bude náročné,“ podává s úsměvem hlášení z úvodních dvou týdnů reprezentantka Aneta Pechancová. Je si dobře vědoma toho, že těžší chvíle teprve nastanou. Už zítra například trutnovský oddíl vyráží na soustředění do Itálie.

 

plavani10-041_m

 

„První týden přípravy jsme zahájili suchou přípravou plus zhruba hodinkou v bazénu. Tento týden se náš program rozrostl už i o odpolední fázi, kdy jsme pondělí, středa, pátek měli krátkou suchou přípravu s bazénem a úterý, čtvrtek jsme chodili běhat do parku,“ objasnil trenér Tomáš Břeň, jak pod Krkonošemi vypadalo zapojení do tréninkového procesu. „Moje plavecké prázdniny byly dost aktivní, takže jsem do toho spadla bez větších problémů,“ navázala na jeho slova Pechancová.

Úvodní cyklus trutnovské přípravy vyvrcholí příští týden na soustředění v italském středisku Lignano. „Je to takový velký komplex, starý pět let. Byl postaven pro Evropské juniorské olympijské hry, tudíž je tam možnost vyžití všech sportů, včetně dvou venkovních a jednoho krytého plaveckého bazénu,“ přiblížila osmnáctiletá plavkyně prostředí na pobřeží moře, kam se z Trutnova vypravili poprvé v loňském roce.

„V podstatě tam máme v plánu třífázovou přípravu, přidáme více běhání a in-line brusle,“ nastínil Tomáš Břeň. „No, jsou věci, které rozhodně ovládám líp. Rozjedu se, zatočím, a když přijde na nejhorší, tak i zabrzdím,“ rozesmál Anetu Pechancovou dotaz, jak je na tom s přípravou na kolečkách. „Letos mě akorát uklidňuje fakt, že s námi jede parta dvanáctiletých dětí, takže s nimi to snad zvládnu.“ Soustředění v Itálii se celkem zúčastní 17 plavců, kteří se zpět domů vrátí příští neděli večer.

Od září se už potom Trutnovští přesunou za přípravou do vlastního bazénu. „Teď nás čeká několik týdnů nabírání objemu, později začneme trénink směřovat k závodům,“ doplnil Tomáš Břeň. Tradičně první velký test formy přijde na domácí scéně při Velké ceně Trutnova, konané o víkendu 9. až 10. října. „Nejzajímavější závod z hlediska většiny pro nás bude prosincové mistrovství republiky v dorostu, které letos pořádáme. A doufáme také, že se někomu podaří splnit limit na mistrovství Evropy. I když víme, že to bude strašně těžké,“ poodkryl trutnovský trenér ambice oddílu před sezonou.

 

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Vilém Fischl

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965