Trutnovští plavci se připravovali v Itálii

Ve sport centru v italském Lignanu, za nádherného slunečného počasí (na slunci až 44°C), zakončili plavci TJ LOKO FM Servis první blok přípravy na novou sezonu. Trenérům P.Pokornému, T. Břeňovi a L. Davidové se z tohoto VT omluvily M. Elhenická (YOG Singapur), J. Zaplatilková a A. Řehůřková. Naopak se sedmnáctičlennou skupinou plavců TJ Loko odjel medailista MEJ a účastník vrcholných mezinárodních soutěží (ME, MS) Petr Bartůňek. Po dvou „rozjezdových týdnech“ v domácích podmínkách vyvrcholil první cyklus přípravy trojfázovým tréninkem, který se skládal z třičtvrtěhodinové ranní fáze před snídaní, kdy plavci vyjížděli podél pobřeží na in-line bruslích.

 

 

Po snídani následoval dopolední blok přípravy složený z třicetiminutové suché přípravy a dvou hodin v bazénu. Po obědě a dvouhodinovém odpočinku následovala třetí tréninková fáze opět složená z 45ti minutové suché přípravy a dvou hodin v bazénu. Zde se převážně rozvíjela aerobní kapacita a zdokonalovala technika plavání.

 

 

Závěr dne vždy patřil relaxaci v moři, u kterého plavci mohli strávit příjezdový den a čtvrteční odpoledne, které bylo určeno pro regeneraci a přednášce fyzioterapeuta s ukázkami protahovacích cvičení. Samozřejmě nechyběla zábava v podobě návštěvy aquaparku, návštěvy města a dalších „radovánek“. „Týden se velmi povedl, přálo nám počasí, takže plavci až na drobné výjimky absolvovali kompletní program, když dle věku absolvovali  75km ve vodě, cca 40 km na in-line bruslích, cca 40 km běhu a 8 hodin suché přípravy. Vydařený týden zakončili plavci trutnovským pokřikem“. Spokojeně komentoval trenér Pokorný.

 

 

 

Poděkování sponzorovi

O motivaci, tvrdě pracovat, měli plavci postaráno také zásluhou firmy FM Servis Trutnov- generálního sponzora. Majitel firmy pan Petr Folc vyhlásil motivační soutěž o příspěvek na závodní plavky, který za aktivní činnost vybojoval Patrik Krause a Barbory Suková a Morávková. (Speciální cenu od vedení oddílu obdržel za povedený týden i K.Lisý). Zástupci FM Servisu na místě zorganizovali   společenský večer a v neposlední řadě pomohli zabezpečit dopravu a pobyt, za což jim patří velké poděkování.

 

Tento výcvikový tábor členů SCM se uskutečnil s finanční podporou Královéhradeckého kraje.

-tb-

 

plavani10-044_m

 

plavani10-042_m

 

plavani10-043_m

 

Více fotek najdete ve fotogalerii.

 

TJ Loko – www.lokotrutnov.cz
FM Servis – www.fmservis.cz

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965