Plavkyně vládnou Českému poháru a podstoupí poslední boj o Eindhoven

1. Martina Elhenická, 2. Aneta Pechancová, 6. Adéla Morávková, 8. Petra Havelková. Úžasný to pohled! Trutnovské plavkyně vládnou průběžnému hodnocení Českého poháru žen. V elitní desítce českých závodnic napočítáme hned čtyři. O víkendu čeká Trutnovačky předposlední část plaveckého seriálu - Velká cena Brna, kde budou mít zároveň poslední možnost probojovat se na evropský šampionát v Eindhovenu.

„Limity jsou letos hodně, ale opravdu hodně tvrdé. Nebojím se říct, že jsou to jedny z nejtěžších kritérií, které byly kdy vypsány,“ upozorňuje Aneta Pechancová. Její slova pak dokládá fakt, že ze skupiny nejlepších českých reprezentantů, kteří limit plnit nemusí, je pouze Simona Baumrtová, která si může úspěšně odškrtnout dva. Vypsané časy se většinou pohybují za hranicí národních rekordů, a tak šance na to, že by snad Pechancová nebo Elhenická prolomily eindhovenské kritérium, se stává velmi mizivou.

 

tn_imagen

 

O něco realističtěji však vypadá varianta s 99% přiblížením k limitu, což v podstatě také zaručí účast na mistrovství Evropy. „Uvidíme, jak bude rychlá o víkendu. Forma je dostatečná, teď už jen připravit hlavu a vzhůru,“ nevzdává se účastnice loňského světového šampionátu. Do Eindhovenu se vydá Českou republiku reprezentovat maximálně 15 plavců, z toho 9 lidí v družstvu A má již účast zajištěnou. Ve hře zůstává šest míst. „Ale pokud splní vypsaný čas více než šest plavců, účastní se bez ohledu na počet,“ dodává Pechancová.

V jakých disciplínách mají trutnovské reprezentantky největší šanci se kvalifikovat? Martina Elhenická upírá svoje naděje ke kraulové dvoustovce. „Ale stejně je to pořád strašně daleko,“ míní sedmnáctiletá plavkyně. Vypsaný limit je 1:59,07. Její osobní rekord, který si letos vytvořila na Velké ceně Trutnova, má hodnotu 2:02,91. „Doufám, že to v Brně vylepším,“ přeje si alespoň. U Anety Pechancové se dá předpokládat, že o Eindhoven svede boj na 50 kraul a 100 polohovce. Na padesátce VZ je limit 25,01, maximum Pechancové 25,35, nejlepší letošní výkon 26,34. Stovku polohovku letos nejrychleji plavala za 1:04,71, osobák má 1:02,45, limit je 1:01,01.

 

tn_dvojcata2

 

Na Velké ceně Brně však závodnicím TJ Loko FM Servis Trutnov nepůjde jen o splnění nominačních kritérií, spíše si budou chtít udržet stávající skvělé postavení v Českém poháru. „No, nejspíš to nedopadne,“ nevěří příliš aktuálně nejlepší žena žebříčku Martina Elhenická, že by domácí pohárovou soutěž mohla vyhrát. „Teď se na to pořadí hezky dívá, ale máme před sebou ještě dvě kola a tam se může změnit úplně všechno,“ doplňuje svou kamarádku Aneta Pechancová, celkově zatím druhá v pořadí. „Počítám, že druhá nezůstanu. Kdybych se umístila do první pětky, byla bych spokojená,“ vyjádřila se.

Martina Elhenická je ve svých ambicích trošku odvážnější. „Pokusím se skončit do 3. místa,“ říká. Nezní vám to od vedoucí ženy příliš alibisticky. „Minulý závod v Kopřivnici hodně holek vynechalo, takže jsem se dostala před ně, ale na konci se jeden závod škrtá, takže se to zase srovná, jak to bylo,“ vysvětluje trutnovská blondýnka. Závěrečný závod ČP se poplave první prosincový víkend ve Zlíně. 

 

Průběžné pořadí Českého poháru žen v plavání

(po 6. z 8. závodů; 2 závody se škrtají)


1. Martina Elhenická (TJ Loko FM Servis Trutnov) 3758 bodů
2. Aneta Pechancová (TJ Loko FM Servis Trutnov) 3681
3. Barbora Závadová (KPS Ostrava) 3366
4. Jana Pechanová (Kometa Brno) 3138
5. Alžběta Řehořková (TJ Bohemians Praha) 3138
6. Adéla Morávková (TJ Loko FM Servis Trutnov) 3050
7. Markéta Straková (PK Příbram) 2988
8. Petra Havelková (TJ Loko FM Servis Trutnov) 2930 
    Lenka Jarošová (TJ Bohemians Praha) 230
10. Barbora Picková (JPK Jihlava)

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965