Trutnov vítězí v Náchodě už 9 let v řadě, ale letošní triumf objasnil až protest

Když v sobotu vyhlašovali výsledky 23. ročníku plaveckého závodu Modrá stuha města Náchoda, jméno trutnovského oddílu zaznělo na druhém místě. „Zarazilo nás to,“ divil se Patrik Krause, nejzkušenější plavec Lokomotivy. Trutnovští si průběžně počítali body a už v poledne válcovali zbytek startujících. A tak přišel jejich protest.
„Všimli jsme si, že počítali body za výkony a ne za umístění, jak je uvedeno v pravidlech. Šli jsme za vrchním rozhodčím a ten náš protest přijal,“ vysvětloval Krause. Výsledky se přepočetly, vytvořilo se nové pořadí a v náchodském bazénu byl tak na světě další triumf Trutnova. Vítězná série jeho plavců v soutěži družstev trvá nepřetržitě už od roku 2003. Letošní obhajoba se však rodila ve složitějších podmínkách. „Oproti jiným létům nás odjelo na závod celkem málo,“ sdělil trutnovský závodník.

tn_nchod

 

Oddíl TJ Loko FM Servis vyrazil do Náchoda bez Anety Pechancové, Martiny Elhenické, sester Adély Barbory Morávkových, Jany Zaplatilkové a Matěje Suka. „Z těch velkých jsme plavali jenom já, Péťa Havelková a Kríďa Kultová. Ostatní kluci a holky byli ročníky 1997 a 1998,“ prozradil Krause. „Byli jsme hodně zvědaví, jak to dopadne,“ naznačil. Trutnovské družstvo však ani oslabená sestava nezastavila. První místo vybojovalo před Náchodem a Hradcem Králové. „A přispěli k tomu všichni. I ti malí měli plno medailí,“ chválil Krause.

On sám měl po závodě velkou radost, protože konečně získal i vytouženou stuhu. V Náchodě se plave jako hlavní prsařský dvojboj o Modrou stuhu a Krause doufal, že se letos konečně dočká „ostužkování“ na stupních vítězů. Této pocty se mu dostálo, skončil třetí. „Nejdřív musím poděkovat Krídě Kultový a trenérce Gnolový, že jsem vůbec mohl plavat, protože jsem se probudil se zablokovaným krkem. Při rozplavání to bylo hrozný. Naštěstí to promasírovaly a trochu to povolilo,“ poznamenal devatenáctiletý plavec.

 

tn_Nchod2  tn_Nchod3

Krauseho vystoupení v Náchodě otevřela zrovna první část dvojboje - disciplína 200 metrů prsa.
V osobním rekordu 2:31,7 dohmátl třetí. „Pak jsem překvapivě vyhrál 100 znak na hraně osobáku (1:03,7). Na 100 kraul se nejvíc projevil můj bloklý krk a bylo z toho 11. místo (58,3). Odpolední program mi začal 100 motýlem a v osobním rekordu (1:02,3) jsem vybojoval bronz o desetinu před čtvrtým,“ okomentoval plavec svoje další výkony, než se postavil na start druhé části dvojboje - 50 prsa. „Chtěl jsem udržet celkové třetí místo, což se mi časem kousek za osobákem (32,6) a šestým místem podařilo,“ jásal Trutnovák ze zisku stuhy. Na závěr závodů si ale Krause prožil mírné zklamání. „Na svojí hlavní trati 200 polohovka jsem dohmátl o setinu za prvním, ale 4 vteřiny za osobákem,“ pravil.

tn_Nchod4  tn_Nchod5

V dobré formě se v náchodském bazénu představila Petra Havelková. Sedmnáctiletá plavkyně byla nejvíc spokojená s osobním rekordem na 200 prsa (2:54,2). Na nové maximum si vylepšila časy i na 50 prsa (39,0) a 100 znak (1:14,4). Vyrovnat osobák se jí podařilo na trati 200 polohovky (2:33,2) a radost jí udělalo rovněž druhé místo na 100 motýlek (1:07,4). „Výsledky mě potěšily a doufám, že to bude pokračovat i v dalších závodech. Chtěla bych taky vyzdvihnout výsledky ostatních, kteří dosáhli svých osobních rekordů,“ řekla Havelková. Vítězství v prsařském dvojboji v kategorii žactva vybojovala Kateřina Holubová a medaile měli i další.

O víkendu čeká plavkyně Lokomotivy souboje v semifinále soutěže družstev. „Určitě chceme postoupit z co nejlepšího místa do finále,“ vyslovila Petra Havelková trutnovské přání před odjezdem do Prahy.

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965