Plavkyně vyrážejí na finále pro medaili a uzavřely o tom sázku s Trutnovinkami

Finále je tady! Domácí plavecká scéna o víkendu nabídne souboje o mistrovské tituly v soutěžích družstev. Mezi ženami si svoje místo v nejlepší osmičce týmů vybojovaly i Trutnovačky. Ty před dvěma roky na šampionátu senzačně získaly historické zlato a vloni zůstaly těsně pod stupni vítězů. O tom, jaký výsledek spojí oddíl TJ Loko FM Servis s rokem 2011, se rozhodne zítra a pozítří v brněnské padesátce za Lužánkami.


„Jsou to jedny z nejdůležitějších závodů letošní sezony,“ zdůrazňuje význam šampionátu pro Trutnov Martina Elhenická. Sedmnáctiletá reprezentační opora z výběru trenérů Pokorného a Břeně ale zároveň přiznává, že s ostatními holkami finále se tím nijak nestresují. „Opravdu se o tom nebavíme. Každá víme, co nás čeká, co je potřeba zaplavat a jak to bude těžký,“ potvrzuje o rok starší kolegyně z reprezentace Aneta Pechancová.

Elh.Pechan

Pechancová a Elhenická

 

Především od těchto dvou se očekává, že potáhnou trutnovské družstvo za úspěchem. „Myslím, že jsem na tom dobře. Ale soutěž družstev není o jednotlivci, nýbrž o týmu. I když já odvedu 200 % výkony, nestačí to. Potřebujeme téměř stoprocentní výkony od každé členky,“ podotkne Pechancová. Její mladší „dvojče“ se cítí výborně. „Před semifinále jsem byla skoro týden nemocná, takže jsem nepodala výkony, které se ode mě očekávaly. Ve finále chci plavat okolo svých osobních rekordů,“ vypráví Elhenická.

Loňská účastnice olympiády mládeže v Singapuru se bude muset v moravské metropoli popasovat s disciplínami 100 a 200 prsa, které v podání trutnovských plavkyň patří vždy mezi slabší. „Jako každý rok to na mě zbylo, nemá to kdo plavat,“ usměje se. „Ale doufám, že v každé disciplíně získáme co nejvíc bodů,“ přeje si Martina Elhenická. Mezi nejsilnější trutnovské zbraně podle Anety Pechancové patří padesátka a stovka kraul. „A věřím, že body bychom mohli získat i na polohovkách, které převezme do ruky Marťa.“

S jakým cílem závodnice Lokomotivy na finále vyrážejí? „Když všechno půjde dobře, můžeme se poprat i o medaili. Bude to strašně těžký a budou rozhodovat maličkosti, takže do toho musíme dát úplně všechno,“ říká Martina Elhenická. „Mezi největší favority patří KPS Ostrava a Kometa Brno. A zbytek? Děj se vůle boží,“ ušklíbne se Aneta Pechancová. „Můžeme být třetí, ale i šestí. Je to tam hodně vyrovnaný,“ uvědomuje si. Trutnovačky postoupily do finále třetím nejlepším výkonem v republice.

tn_team_plavkyn

Aby víkendové finále nabralo ještě větší grády, vznikla při tomto rozhovoru zajímavá sázka. Když se plavkyně domů vrátí s medailí, Trutnovinky pozvou celé družstvo na zmrzlinový pohár. Ale pokud se vrátí bez medaile, musí naší redakci předvést minimálně minutu trvající vystoupení jako akvabely.

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965