Přesun z bazénu na otevřenou vodu plavci zvládli a dobyli stupně vítězů

Zkušenosti s dálkovým plaváním měla v oddíle do té doby jen Jana Zaplatilková. Ostatní tři závodníci TJ Loko FM Servis - Patrik Krause, Petra Havelková a Kristýna Kultová - se vydali na plavecký maratón O pohár města Hlučína prožít naprosto nové dobrodružství. To, že se domů všichni vrátí s umístěním na „bedně“, snad ani sami nečekali.
Trutnovské kvarteto se o víkendu zdárně vypořádalo s veškerými nástrahami plavání na otevřené vodě v rekreačním areálu hlučínské Štěrkovny. „V sobotu nám počací celkem vyšlo, voda měla 21 stupňů. Když jsem tam vlezla, říkala jsem si, že to nezvládnu, že je to moc studené, ale pak už se startovalo a nebylo úniku,“ povídala Petra Havelková. „Hned při startu jsme se všichni pomlátili. Postupně se pak střídaly studené a teplé proudy. Vlny mi znepříjemňovaly nadechování. V neděli byla voda o něco studenější,“ pokračovala osmnáctiletá dívka v popisování podmínek závodu.

tn_Havelkova

Stupně vítězů na trati 3 km - vlevo druhá Petra Havelková, vpravo třetí Kristýna Kultová.

 

Jako jediná z trutnovské výpravy se vrhla do vody po oba dny. V sobotu nejdřív vyhrála kilometrovou trať a pak na tříkilometrové doplavala druhá. V neděli si Havelková chtěla vyzkoušet ještě „pětku“, kterou zvládla v pátém nejrychlejším čase. „Tím, jak byla voda studenější, to pro mě bylo trochu těžší, ale dalo se to zvládnout. Všechny tři závody. Jsem určitě spokojená. Nepočítala jsem, že pojedu takhle,“ usmála se.

Na tříkilometrové trati ji na stupně vítězů doprovodila i Kristýna Kultová, která plavala o 24 vteřin pomaleji a obsadila třetí místo. Druhý trutnovský bronz v Hlučíně vybojovala Jana Zaplatilková po zdolání pětikilometrového úseku. Umístěním na stříbrné pozici se na „trojce“ blýskl Patrik Krause, který dosáhl času 37 minut a 52 vteřin. (připravujeme s ním rozhovor)

„Byly to moje první závody na otevřené vodě, takže jsem z toho měla docela respekt. Plavala jsem trať 3 km, kterou jsem úspěšně doplavala až do cíle. Bez problémů. Jen ještě trošku start musím dopilovat. Neslyšela jsem, že se už startuje. Takže ostatní už dávno plavali a já ještě stála na molu. I přesto všechno jsem doplavala třetí. Myslím, že naše trutnovská výprava byla úspěšná,“ sdělila Kristýna Kultová.

 

Výsledky plavců TJ Loko FM Servis:

1 km ženy: 1. Havelková 13:21
3 km ženy: 2. Havelková 40:44, 3. Kultová 41:08
3 km muži: 2. Krause 37:52
5 km ženy: 3. Zaplatilková 1:05:54, 5. Havelková 1:05

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965