Velké finále poháru UŠO a Superliga UŠO

Jičín-Valdice 3. - 4. 4. 2010

 

Maséři, Kousal i Loko skončili na štítech finalistů

Pohárovou soutěž hrají každoročně všechny týmy, které nastupují v hlavní ligové soutěži (celkem dvě tisícovky týmů). Hraje se totožným modelem jako například fotbalový Český pohár - tedy jediná prohra rovná se konec pro danou sezónu. V šipkovém sportu bojují týmy nejprve v základních oblastních kolech a dle předem stanoveného klíče se z nich nejlepší kvalifikují do tzv. Velkého finále. To se hraje na jednom hracím místě v jeden termín a představuje se v něm každoročně nejúspěšnějších 64 týmů oblastních kol. Tentokrát finále hostil kulturní dům sousedící s vyhlášenou Valdickou věznicí.

 

Ze základních kol naší oblasti Severovýchodu Čech, chcete-li severu Královéhradecka, se do Velkého finále probojovala trojice Loko Trutnov, Kousal Twist Trutnov a Maséři z Veselky Jičín.
V nabité konkurenci předvedli všichni skvělé výkony a jejich účinkování nakonec ukončil vítěz respektive stříbrný celek soutěže.

 

sipky10-002_m

Kapitán Masérů z Veselky Jičín Petr Malach přebírá trofej
na 3. místo Poháru UŠO družstev 2009/2010

 

Trutnovské Loko mělo smůlu na los, když ve druhém kole narazilo na toho času lídra tabulky nejprestižnější klubové soutěže republiky Superligy. I přesto bylo velkému favoritu důstojným soupeřem, když o prohře 10:21 rozhodla druhá část zápasu (v polovině byl stav 8:10). Pro Loko je ale konečné 17. místo jednoznačně úspěchem nehledě na to, že posbíralo cenné zkušenosti.

Nádherné šipky předváděli ve svých duelech hráči druhého trutnovského týmu Kousal Twist. Ale také je poznamenal nemilosrdný los. V úvodním kole byl ještě přívětivý (Kousalovci v něm deklasovali Vetřelce Prostějov 21:5). Ovšem ve druhém kole narazili na jednoho z nejvážnějších kandidátů na triumf Rakol Trimetal Brno. V překrásném utkání z kategorie tzv. předčasných finále byl Kousal o chloupek lepší a díky výsledku 21:17 slavil postup do osmifinále. Tam čekal neméně zdatný avšak papírově slabší protivník. Druhý tým Royalu sice patří mezi elitní šestnáctku Superligy avšak její tabulku po celou letošní sezónu uzavírá. Kousal utkání nepodcenil a díky výhře 21:14 postoupil mezi nejlepší osmičku. Ve čtvrtfinále ale opět zaúřadovala smůla, když náhodný los přiřkl za soupeře po Rakolu dalšího velikána tentokráte jedničku pardubického Royalu. V tomto střetnutí se projevilo vyčerpaní z předešlých bitev. Soupeř byl totiž zásluhou volného losu v prvním kole a následných dvou snadných duelech s outsidery odpočatější. Kousal hrál výborně ještě první polovinu střetnutí, když se dostal dokonce do vedení 8:3. Favorit, a jak se nakonec ukázalo i celkový vítěz soutěže, dokázal do poloviny utkání srovnat krok (10:10 a 12:12) a v půlce druhé Kousala převálcovat. Konečný výsledek 14:21 tedy odsoudil skvěle hrající Kousalovce na 5. místo. Jejich výkony si ale medaili určitě zasloužily.

 

sipky10-003_m

Bronzový celek Poháru UŠO družstev 2009/2010 Maséři z Veselky Jičín

 

Třetím a ve finále nejúspěšnějším našim týmem byli Maséři z Veselky. Ti v prvních dvou kolech vyprovodili shodným drtivým výsledkem outsidery Black Bears Benešov nad Ploučnicí respektive ADAK Mírovou. Poté se zapotili v osmifinále, ve kterém je potrápil černý kůň turnaje Trosky Litomyšl (21:15). Až ve čtvrtfinále narazili na celek z elitní společnosti Fandu Nikola Kraslice. Toto klání ale zvládli Maséři na jedničku a výhrou 21:10 se posunuli mezi nejlepší kvarteto soutěže. V semifinále je pak čekali Scorpioni Plzeň. Lepší vstup do boje o finále měli Scorpioni, kteří po celou první část vedli až o čtyři body. Maséři se do utkání vrátili, když srovnali na 12:12, a zápas tak v podstatě mohl začít úplně od počátku. V tu chvíli se ale karta opět obrátila na stranu Scorpionů, kteří si postupně vytvořili, tentokrát bohužel již rozhodující, čtyřbodový náskok (18:14). Scorpioni tedy po konečném skóre 21:16 vyřadili po Loku i Maséry.

Bronzový stupínek Masérů, stejně jako vystoupení Kousala a Loka, v tak nabité konkurenci nelze hodnotit jinak než pozitivně. Gratulace patři všem pohárovým finalistům.

 

sipky10-004_m

Kousal Twist Trutnov s pohárem za 5. místo v Poháru UŠO družstev 2009/2010

 

Kousal i Maséři jsou v play off Superligy

V neděli se ve Valdicích odehrál ještě poslední hrací den základní části Superligy. Za čtrnáct dní v Olomouci soutěž vyvrcholí finálovým play off.

Do něj se nakonec až ze šesté pozice probojoval Kousal Twist. Až proto, že dvě kola před koncem se vyhříval na stupni nejvyšším. Letošní Superliga je ale nesmírně vyrovnaná a tak těsné porážky v posledních třech kolech Kousala odsunulo o pět pozic níže. Doslova s odřenýma ušima se do play off kvalifikovali také Maséři z Veselky, kterým poslední postupová příčka připadla jen díky lepšímu vzájemnému zápasu s devátým týmem Ripper Ostrava.

Ve čtvrtfinále Kousal narazí na Rakol Trimetal Brno, se kterým svedl úžasnou bitvu v sobotním Poháru. Maséry čeká ještě těžší oříšek, když narazí na vítěze této soutěže Royal Pardubice. Oběma našim zástupcům přejme tedy v Olomouci hodně štěstí, které je k případnému úspěchu nezbytné.

 

Sestavy týmů naší oblasti:

Maséři z Veselky Jičín: Jiří Lieser, Daniel Záruba, Petr Pašta, Pavel Pospíšil, Petr Malach, Daniel Flégl, Zdeněk Bek, Vlastimil Holec, Petr Kašpar, Ctibor Klempár, Josef Pelc, Jiří Soukup

Kousal Twist Trutnov: Pavel Drtil, Milan Dudáš, Robert Kuric, Richard Vokřál, Petr Sucharda, René Pružinec, Josef Dlab, a nehrající kapitán Karel Česenek

Loko Trutnov: Jiří Bašák, Petr Eliáš, Martin Valášek, Jiří Vlček, Martin Prokop, Vladimír Matoušek

 

Výtah z konečného pořadí poháru UŠO družstev

1. Royal Pardubice I
2. Scorpions Plzeň
3. Ripper Ostrava
3. Maséři z Veselky Jičín
5. Kousal Twist Trutnov
5. Ložisková Mafie Pšov
5. Truhles Hradec Králové
5. Fanda Nikola Kraslice
17. Loko Trutnov

 

Výsledky zápasů týmů naší oblasti v poháru

1. kolo (prohra 33. místo):

Bumbálka Rusek vs. Loko Trutnov 5:21
Black Bears Benešov nad Ploučnicí vs. Maséři z Veselky Jičín 4:21
Vetřelci Prostějov vs. Kousal Twist Trutnov 5:21

 

2. kolo (prohra 17. místo):

Loko Trutnov vs. Scorpions Plzeň 10:21
Maséři z Veselky Jičín vs. ADAK Mírová 21:4
Kousal Twist Trutnov - Rakol Trimetal Brno 21:17

 

Osmifinále (prohra 9. místo):

Royal Pardubice II vs. Kousal Twist Trutnov 14:21
Trosky Litomyšl vs. Maséři z Veselky Jičín 15:21

 

Čtvrtfinále (prohra 5. místo):

Royal Pardubice I vs. Kousal Twist Trutnov 21:14
Fanda Nikola Kraslice vs. Maséři z Veselky Jičín 10:21

 

Semifinále (prohra 3. místo):

Scorpions Plzeň vs. Maséři z Veselky Jičín 21:16

 

Superliga UŠO

Konečná tabulka a výsledky Superligy

 

Výsledky zápasů týmu z naší oblasti v superlize

Kousal Twist Trutnov - Letná Praha 7:3
Maséři z Veselky Jičín - KIX Jindřichův Hradec 7:3
Royal Pardubice II - Kousal Twist Trutnov 2:8
Mexiko Chomutov - Maséři z Veselky Jičín 4:6
Kousal Twist Trutnov - KIX Jindřichův Hradec 4:6
Maséři z Veselky Jičín - Royal Pardubice 4:6
Mexiko Chomutov - Kousal Twist Trutnov 6:4
Zákeřňáci Praha - Maséři z Veselky Jičín 2:8
Kousal Twist Trutnov - Royal Pardubice 4:6
Maséři z Veselky Jičín - Rakol Trimetal Brno 4:6

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965