Reportáž z akce " Plaváčci na horách"

Ve dnech 20.6. – 26.6. 2010 jsme si užili krásný týden v penzionu Horské zátiší v Horních Mísečkách. Akce se zúčastnilo 28 dětí s rodiči. Počasí nám přálo a tak se celý pobyt vydařil. Součástí programu byla dopoledne lekce v bazénu a současně v jídelně probíhala výtvarná činnost.

 

Plaváčci na horách- Mísečky 2010 Plaváčci na horách- Mísečky 2010 Plaváčci na horách- Mísečky 2010 Plaváčci na horách- Mísečky 2010

 

Děti společně s rodiči zvládli například výrobu mýdel, výrobu masek, malování na kameny, zhotovili si ježka ze sena, stojánek na tužky a spoustu dalších věcí. K odpoledním akcím patřil v pondělí výlet na Zlaté návrší s Vrbatovou mohylou. Zdatnější chodci zvládli pochod k pramenům Labe, méně zdatní došli k Pančavským vodopádům. Odměnou pro všechny byl krásný výhled na Krkonoše. V úterý se po odpoledním spaní konala sportovní olympiáda a výlet na výhlídku přímo na Mísečkách. Ve středu čekal na děti les plný pohádkových postaviček. Cestou děti potkaly zvířátka z pohádky Madagaskar, vílu, trpaslíka, draka, sněhuláka, čarodějnici a na konci cesty dokonce čekal sám Krakonoš. S akcí moc pomohli rodiče, kteří byli ochotni navléknout na sebe masky a pobavit děti a také kolemjdoucí turisty. Krakonoš v podání tatínka Vildy byl jako opravdový. Ve čtvrtek se uskutečnila velká výprava do Špindlerova Mlýna, kde jsme se za odměnu svezli na bobové dráze a lanovkou na Medvědín. V pátek odpoledne jsme si oblékli masky a zatancovali jsme si a zařádili na karnevale. V sobotu dopoledne proběhla ještě lekce plavání a zdobení kamenů, které jsme našli na výletech. Každý večer dětem vyprávěl pohádku strýček „Kosák“ a když děti konečně usnuly, byl připravený program pro rodiče. Pod trpělivým a laskavým vedením Lucky Machové jsme se naučili malovat trička, plést z pedigu a lazurovací technikou vyrobit kocoura na dveře a rámečky na zeď. Z hor si děti i rodiče dovezli spoustu zážitků a nové přátele a kamarády.

 

Fotografie z akce najdete ve fotogalerii.

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965