Plavecká škola Drak Loko Trutnov

metoda - práce s říkankou

Říkanky a básničky jsou nenahraditelné


Rytmus nás provází celým životem a je také významnou součástí naší řeči. Od narození ho vědomě či nevědomě využíváme při komunikaci s miminkem, později v rýmovačkách a říkadlech s předškolními dětmi. Dítě velmi brzy dokáže napodobit rytmus a melodii řeči, dokonce dříve než hláskové seskupení jednotlivých slov. Nejprve si s řečí „pohrává", vyslovuje rytmicky řadu slov, komolí je, říká slova, která nemají význam. Ale jsou rytmická!

Rozhýbaná básnička

Tím, jak jsou říkanky rytmické, přímo vybízejí ke spojení s pohybem rukou, hlavy nebo celého těla. Ve spojení s říkankou se rozvíjí koordinace celého těla. Děti si říkanku s pohybem snadno zapamatují! Pohyby je třeba provádět pomaleji, v rytmu, aby je dítě stihlo napodobovat. Fantazii se meze nekladou a jakoukoliv říkanku můžete pohybem doprovázet. Jediným kritériem je jednoduchost.

S těmito principy a „filosofií" se ztotožňují a zároveň pracují instruktorky Plavecké školy DRAK, zejména s předškolními dětmi.

Drak
Malý dráček trutnováček rozhodl se směle,

všechny děti naučí plavat dobře skvěle.

 

Když se to hned nepovede, budeme si hrát,

není lepší potěšení, než mít vodu rád.

 

V plavecké škole učení jde lehce,

někdy ale dráčkovi do vody se nechce.

 

Voláme vás kamarádi, voláme vás k sobě,

za odměnu dráček pak, přitulí se k tobě.

 

A po práci ve vodě bude tělo v pohodě !!!

 

 

 

Kontakt: Eva Mináriková, tel.: 603 183 650, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965