Obnovená premiéra ricochetových turnajů v Holmes Place v Praze.

Vítězem se stal Dalibor Sova.

Po více než 10 letech se v pražském sportcentru Holmes Place na Černém Mostě konal turnaj ČRA. Mezi 15 hráči se nejlépe v soutěži kategorie B dařilo Daliboru Sovovi, který ve finále porazil překvapivého finalistu juniora Filipa Rolence ( Loko Trutnov). Ten v semifinále po tuhém boji porazil svého trenéra Jiřího Herdu 3:2. 

ricochet-10-2012 m

Zleva: M. Klouček, F. Rolenec, D. Sova, J. Herda

 

Původně přesně zaplněný šestnáctkový pavouk skrýval i dvě ženská jména. Martina Raisová však bohužel onemocněla a tak zůstala jedinou ženou v turnaji Denisa Bohuslavová. Ta se mezi muži ani v nejmenším neztrácela. Další hráči se nestihli přihlásit do uzávěrky přihlášek, která je na všechny běžné soutěže stanovena na čtvrteční 20. hodinu. 

Hned v úvodních zápasech šlo do tuhého. V souboji generací nenechal junior Filip Rolenec Mílovi Fričovi ani míč zadarmo. Nestárnoucí Míla, který ne a ne ostatním hráčům prozradit svůj recept na elixír věčného mládí, srdnatě vzdoroval a střílel na Filipa jednu ránu za druhou. Ten však rány obratně odvracel jako gumová stěna. Karel Bělohubý možná ani nečekal, jak moc se s Denisou Paulasovou nadře na postup do druhého kola. Konečný výsledek 3:1. Nejhezčí zápas prvního kola byl ten mezi Jirkou Krůčkem a Martinem Kloučkem. Druhý jmenovaný se na ricochetových kurtech objevil po dlouholeté pauze, ale na jeho hře bylo vidět, že se neustále udržuje ve formě. Jirka Krůček potvrdil neustále se zvyšující výkonnost a především díky jeho houževnatosti se nakonec nedostal zápas do pěti setů. Krůček: Klouček 3:1.

Ve druhém kole si Michal "Miky" Vondrák pomýšlel na vítězství. V cestě však stála hora jménem Karel Bělohubý. Miky neměl svůj den a tak si postup do semifinále vysloužil bez vlastní rakety hrající Karel. K překvapení se schylovalo v utkání Filipa Rolence a Jirky Krůčka. Jirka si v každém setu vytvořil slibné vedení, které však Filip se stylem ostříleného kovboje dokázal vždy v koncovce setu dotáhnout. Když dotáhnul, soupeře nemilosrdně sestřelil. Až příliš krutá porážka pro Jirku. Ten však nevěšel hlavu a chuť si spravil v dalším utkání s Denisou Bohuslavovou. 

Utkání mezi Michalem Vondrákem a Martinem Maděrou provázelo mnoho emocí. Pozitivní i negativní výkřiky se střídaly s kopanci (naštestí do stěn místo do soupeře), zahozenými ručníky a zoufalými pohledy. Naštěstí je ricochet tak krásný sport, že na všechny strasti člověk během chvíle mimo kurt zapomene a po pár okamžicích se opět prohání mezi stěnami s úsměvem na rtech. Miky zvitězil 3:1. 

Nejhezčí utkání dne předvedli dva trutnovští hráči, kteří na sebe narazili v semifinále. Papírový favorit Jirka Herda svého svěřence moc nešetřil, ale Filip Rolenec se chtělpředvést. Tahanici o každý míček musel rozhodnout až pátý set. V něm si Filip postupně vybudoval osmibodový náskok a už už se zdálo, že je rozhodnuto. Pak ale Jirka přitvrdil a na jeho čele se začal zjevovat potem vybarvený nápis "Nevzdám to!" Náskok Filipa se začal rozplývat jako pára nad hrncem. Zlomový okamžik nastal při nekonečné několikaminutové výměně. V té nakonec Jirka chyboval a dlouho se pak vydýchával než byl znovu připraven do hry. Najednou se ztrácel i nápis na čele. Jirka chyboval i v samotné koncovce setu a překvapení bylo na světě. 

Ve svém posledním utkání se podařilo zvítězit Pavlu Křížovi, který si poradil s Mílou Fričem. Ten mezi zápasy stíhal nejen regeneraci. V mezidobí se ještě staral o nejmladšího účastníka turnaje, budoucí vítězku mistrovství Evropy v ricochetu 2032, Anetku Bohuslavovou.

S vyrovnanou bilancí zápasů 2:2 odjížděl z turnaje druhý nejstarší hráč Jarda Rudovský. V posledním kole porazil o generaci mladšího Aleše Mikulce 3:1. Klobouk dolu. V utkání o vítězství v platu uspěl Martin Klouček, který ve vyrovnaném souboji zvítězil nad Denisou Bohuslavovou. V zápase posledního kola byl úspěšný i manžel Denisy Martin Bohuslav. Ten si vítězstvím nad Martinem Maděrou zajistil sedmou příčku. 

Finále mezi Daliborem Sovou a Filipem přineslo souboj dvou podobných defenzivních stylů. Utkání slibovalo dlouhé výměny plné vyškrábnutých míčků a vydýchávajících se aktérů. A skutečně tomu tak bylo. Filip zachovával spíše svůj obvyklý poker face s potutelným úsměvem, zatímco Dalibor střídal koncentrované grimasy s těmi vysmátými. Utkání bylo velice vyrovnané, ale více zkušeností z těžkých zápasů má přece jen již mírně prošedivělý Dalibor. Ty také dokázal zúročit. Jestli Filip vydrží na nastolené cestě, jistě ho ještě také čeká mnoho turnajových vítězství.

Turnaj byl spolupořádán ČRA, která se starala o organizaci turnaje. Jelikož je prostor kurtů v Holmes Place od rozlehlé posilovny oddělen pouze skleněnou stěnou, mohlo se početné osazenstvo posilovny bavit pohledem na soutěžní ricochet. Stejně jako se hráči mohli odreagovat od turnajového dění pohledem na "trápící se" cvičence. Vzhledem k možnosti hraní na třech kurtech bylo dohráno již okolo druhé hodiny. Vedle pohárů pro první tři a pro vítěze platu si všichni hráči odvezli poukázku na týdenní členství v místě konání. Dle usměvavých tváří se účastníci turnaje vraceli domů snad i s pocitem spokojenosti z povedeného turnaje. Někteří v zápasech zužitkovali dlouhé hodiny tréninku, jiní v soutěžních utkáních nasbírali cennou motivaci na další zlepšování. 

Jan Pulkráb


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965