Ricochet - Pardubický turnaj mužů kat. A a žen

Trutnovský junior Filip Rolenec obsadil vynikající páté místo mezi muži !!!

rico-2013-03 m

Filip Rolenec - Loko Trutnov

 

K velké radosti pořadatelů se mužské části turnaje zúčastnilo 22 mužů a 2 ženy. Navíc se nakonec samostatně uskutečnil i turnaj žen. V letošní sezóně to byl již třetí ženský turnaj ! Pro velký počet hráčů se v sobotu začalo hrát v osm hodin ráno. První na řadě byl zápas Hankou a Míšou. I přes rostoucí odpor Míši se Hance podařilo zvítězit 3:0, a zajistit si tak umístění na stupních vítězů.
Už samotné předkolo mužské části turnaje přineslo několik velice zajímavých zápasů. Jedním z nejzajímavějších byl mezi Denisou a Tomášem Chvojkou. Tomáš si sice vybojoval vedení 2:1, ale poslední dva sety vůbec nezvládl. Možná za to mohla děsivá představa prohry s ženou anebo prostě stálo stěstí na straně lepšího hráče, tak či onak Denisa dokázala zápas vyrovnat a nakonec v posledním setu i vyhrát. Souboj mezi Martinem Vostatkem a Tomášem Alexou byl hodně zajímavý, neb na kurtu se potkali dva velice běhaví hráči. Všem přihlížejícím bylo jasné, že ten, kdo utká s vítězem tohoto utkání, to nebude mít vůbec jednoduché a rozhodně si dobře zaběhá. Z tohoto souboje nakonec vyšel vítězně Martin, a tak se mohl Petr Sedláček začít psychicky připravovat na svého budoucího soupeře. Nejvyrovnanější zápas předkola sehrál Martin Bohuslav proti Láďovi Vávrovi. První dva sety Martin vyhrál, druhé dva naopak prohrál, a o postupu rozhodoval set pátý. Od začátku setu hráli hráči vyrovnaně a nikomu se nepodařilo odskočit o více jak 2 body. K závěru začal mít převahu Martin. Za stavu 16:15 Martin zahrál sporný míček. Po krátké debatě Martin nabídl soupeři míček nový a to se mu bohužel nevyplatilo. Láďa se chytil příležitosti, odskočil a vyhrál závěrečný set 18:16. Z předkola dále postoupili favorit Roman Cenek, Standa Menoušek a Eda Kočvara.
První kolo probíhalo rychle, nikdo nechtěl zbytečně plýtvat silami a zápasy končily jasným vítězstvím. Za zmínku stojí utkání mezi matadorem Šerym a trutnovským juniorem Filipem Rolencem. Šery nedokázal po ránu najít odpověď na typickou hru Filipa a prohrál nekompromisně 0:3. Pořádající pardubický klub tak přišel o poslední šanci na postup alespoň jednoho hráče mezi nejlepších osm. Kdo si myslel, že následující zápas Petra Sedláček versus Martin Vostatek bude vyrovnaný, ten se mýlil. Martin přehrál Petra velice snadno 3:0. Nejlepšího výsledku Petr dosáhl v prvním setu, kde se mu ještě trochu dařilo vzdorovat a protahovat jej až do stavu 10:17.
Jako obvykle se s přibývajícími koly začaly zápasy prodlužovat a po skončení druhého kola bylo jasné, že se tento turnaj protáhne až do večerních hodin. Favorité turnaje Radek Malý a Roman Cenek prošli i druhým kolem bez ztráty jediného setu. Největším překvapením druhého kola byla prohra Jirky Krůčka s Martinem Vostatkem. Martin dovolil uhrát Jirkovi pouze jeden set a zaslouženě se probojovat mezi čtyři nejlepší hráče. A nejen to, v dalším kole si lehce poradil i s Edou Kočvarou a prohrál až ve finále s Radkem Malým.
V turnaji žen jednoznačně dominovala Denisa Bohuslavová. Ani tentokrát nenechala nikoho na pochybách, že se na kurty vrací v nejlepší formě. Ve finále porazila Hanku Bacílkovou 3:1. Nejenže vyhrála ženskou část turnaje, ale i v mužské části se probojovala až na 15. místo.
Atmosféra na kurtech i mimo byla velice přátelská, pouze ve dvou případech došlo ke zvýšení napětí na kurtu. Nikoho asi nepřekvapí, že se to týkalo zápasů Standy Menouška a v druhém případě Honzy Schmidta. Oba hráči se na kurtu projevovali svým osobitým způsobem. Standa nadával a křičel a Honza házel raketou a celým svým tělem. V obou případech znamenalo nezvládnout hlavu prohrát celý zápas. Na druhé straně to znamenalo posílení nervů a nakonec těsné vítězství pro Jirku Krůčka a Láďu Vávru. Láďa musel dokonce v průběhu zápasu odvracet pět mečbolů a poslední set vyhrál téměř nejtěsnějším možným rozdílem 21:19. Takže se asi nikdo nediví, že raketa Honzy zažila opravdu pekelný letecký den.
Vzhledem k náročnosti turnaje došlo ve třetím kole k několika skrečím a tím se turnaj alespoň o něco urychlil. Jenže někteří hráči se rozhodli, že si zatím zahráli málo, a tak i jasně vyhrané zápasy dovedli k pětisetovým bitvám. Mezi největší prodlužovatele turnaje se zařidil hlavně trutnovský Jirka Herda. Momentálně třetí hráč ricochetového žebříčku, který prohrál už v prvním kole s favoritem Romanem Cenkem. A tak zbytek turnaje si užíval maximálně. Svedl pětisetovou bitvu s Petrem, Mikym i Jirkou Krůčkem a tím dostatečně zastoupil známého maratónce Dalibora. Spíše než bitvy to ale byly hry na kočku a na myš. S přehledem si Jirka došel pro vítězství ve spodním pavouku. Dalibor si protentokrát za celý turnaj zahrál pouze jeden pětiseťák. Nevím, zda napsat, že Jirka Krůček neměl svůj den, nebo že Filip Rolenec byl naopak ve skvělé formě, ale hlavní je, že Filip dovolil Jirkovi uhrát pouze druhý set a nekompromisně zvítězil 3:1. A aby toho nebylo málo, tak v souboji o páté místo vyhrál mladý Trutnovák i nad Láďou Vávrou. Přes třetí kolo hladce prošel Radek Malý, a ukončil tak cestu Romana Cenka do finále. V něm si potom hladce poradil s Martinem Vostatkem, a opět bez ztráty jediného setu vyhrál mužskou část turnaje. Celý turnaj pak uzavřel v osm hodin večer zápas Dalibora a Mikyho o třinácté místo. Poté již následovalo vyhlášení vítězů a předání cen.
Děkujeme všem hráčům za účast, pořadatelům za průběh turnaje a všem sponzorům za ceny.

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965