Ricochet - Premiérové mezinárodní Slovak Open v Čadce


Někteří hráči využili nejen možnost noclehu v horské chatě v nedaleké vísce na úpatí lyžařského střediska, ale rovnou před turnajem vyrazili s prkénky na nohou i kopce blížeji poznávat. Sportovní klub nešlo přehlédnout. Nejenže se nachází na hlavním městském „bulvaru'', ale aby nikdo nebyl na pochybách, jak významná událost se chystá, lákal na Slovak Open 2013 i velký poutač.
Po ranních ochutnávkách svatebních koláčků, čerstvého mátového čaje a dalších dobrot se mohl naplno rozproudit vír turnaje. Hrálo se systémem na dvě porážky a někteří museli zkousnout porážku hned zkraje. Dvě přihlášené české hráčky se zapojily do mužského klání a bohužel hned v prvním kole narazily na těžké soupeře. Prvním kolem se prokousali hned dva domácí hráči, Juraj Pavlík a Lukáš Valkovič. Dalšího nadějného Slováka porazil neustále se zlepšující mlaďas z Trutnova Filip Rolenec.

rico-2013-04 m

Slovak Open 2013 a trutnovský Filip Rolenec

 

Ten se zviditelnil hlavně v dalším kole s Honzou Pulkrábem. Honzovi po prohraných prvních dvou setech začal zamrzat úsměv na tváři a při odvracení dvou mečbolů se prý chvilku dokonce nesmál vůbec. V závěru měl pevněší nervy Honza.
Domácí Lukáš Valkovič si zápas Gáborem Szabem přes prohru evidentně užíval, což nešlo říci o Honzovi Schmidtovi, který však s Martinem Portlem dlouho držel krok. Jirka Krůček s Němcem Hambschem především kvůli vlastním chybám prohrával již 0:2. Když mu však trenér i ostatní přihlížející poradili, že nadešel čas použít svou pověstnou, bájnou a obávanou pacinku, rázem se na kurtu ocitl jiný hráč. Po kurtu začal létat. Ruka jako by ho sama vedla za vítězstvím a on jen lehce jako vánek následoval její elegantní zakončení tu do jednoho, tu zas do opačného rohu kurtu.
Napínavý generační souboj svedl Martin Rudovský s Jirkou Herdou. Jeden posilněn řízkem, chlebem a velkou zelenou okurkou, druhý ginger beerem, předváděli oba to nejlepší ze svého repertoáru. Lépe svou symfonii úderů a odrazů vyladil na konci páté věty Martin Rudovský. Jeden ze svých nejpovedenějších zápasů na mezinárodním scéně sehrál Michal „Brutální Mikita'' Vondrák, když si dokázal poradit s Gáborem Szabem starším. Motivací mu byla i nová kamera, kterou nahrával nejen zápasy své, ale i ostatních hráčů.
Ve finále první části turnaje se utkala známá dvojice Gábor Szabo ml. A Jan Pulkráb. Jelikož Maďar působil po návratu z třítýdenního lovu beze zbraně po Africe značně unaveným dojmem, ucítil šanci na lov vytoužené kořisti i Honza. A to se mu i podařilo. Do finále se probojoval vítězstvím 3:1 a nezbývalo mu než si po vzoru Ládi Tesárka opraveným výpletem na raketě čekat, kdo že se k němu asi z druhé větve vyhoupne zpět do finálového klání.
V části hráčů s jedinou porážkou se dělo mnoho zajímavého. Do první desítky se přes brzkou prohru prokousal třeba Filip Rolenec nebo Honza Schmidt. Pořadatel turnaje rozhodl, že hráči, kteří na sebe v pavouku narazí podruhé, zápas podruhé také odehrají a předchozí výsledek se nezapočítává. Z toho nakonec těžil Jirka Herda z Loko Trutnov, který druhý den turnaje dokázal snadno s přehledem vrátit porážku Martinovi Rudovskému a zastavil ho až Maďar András Csala. Jirka obsadil „populární'' čtvrté místo.

rico-2013-05 m

Jirka Herda - Loko Trutnov


Za zmínku určitě stojí bratrovražebný souboj dvou místních hráčů Juraje Kozáka a Lukáše Valkoviče. Zápas prošel několika zvraty a v pátém setu i několika mečboly na obou stranách. Šťastnější byl po dechu lapající Juraj Kozák. Nejúspěšnějším slovenským hráčem se však stal urputně bojující a emocemi hýřící Juraj Pavlík. Možná největší radost měl z vítězství nad Denisou Bohuslavovou, která před tímto soubojem nekompromisně zatočila s Němcem Hambschem i Slovákem Kozákem.
Jelikož Gábor Szabo porazil vítěze jednou poražených Andráse Csalu, byl to opět on, kdo se mohl vrátit do boje o celkové vítězství. Finále nabídlo, co správné finále nabídnout má. Vyrovnané koncovky setů, pětisetový průběh i dlouhé výměny. Jen dlouhé přestávky mezi sety trochu kazily dojem. Zlomový okamžik nastal na začátku pátého setu, kdy Maďar Honzovi kvůli jeho zbytečným chybám utekl, a ačkoli v koncovce Honza náskok umazával, na vítězství to již nestačilo.
Slovak Open vykročil správným směrem a první ročník byl výbornou pozvánkou na další pokračování.
Pořadí : 1. Gábor Szabo, 2. Jan Pulkráb, 3. András Csala, 4. Jirka Herda (Loko Trutnov)......... 9. Filip Rolenec (Loko Trutnov)

rico-2013-06 m

Vítězové

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965