Ricochetové ligy znají své vítěze

V 1.RLD dominoval tým Pro-6, v 2.RLD zvítězil tým Lokomotivy Trutnov !


Vítězi 1.RLD se stali hráči pražského týmu Pro-6, když obhájili prvenství z loňského ročníku a putovní pohár nad hlavu zvedli již popáté v historii. Tak jako v předchozích letech nechyběl na medailových pozicích Tábor, který skončil druhý. Překvapením je třetí místo Kosmonos, které v posledním kole ze třetího místa odsunuly Jindřichův Hradec.
Ve druhé lize v dramatickém závěru vybojoval vítězství tým Loko Trutnov, když o bod předstihl béčko Palmovky.

rico-2013-07 mVítězné družstvo 2. RLD - Zleva:J. Šolín, J. Herda, F. Rolenec

 

Poslední kola 1. a 2. ligy družstev byla k vidění v Praze na Palmovce o prvním dubnovém víkendu. Jelikož se za jednotlivá utkání dalo v letošní sezóně získat ale i ztratit větší počet bodů, nebylo zdaleka nic rozhodnuto a bylo stále o co hrát. To bylo znát i na hráčské účasti, když v obou kolech nemusel být skrečován žádný zápas a všechna družstva byla kompletní.

Z prvního místa a s náskokem deseti bodů na druhý Tábor vstupoval do posledního kola tým pro-6. Mohl si tak dovolit nechat doma své největší eso Honzu Veselého a dokonce i prohrát úvodní utkání s Kosmonosy. Taktika střídání více hráčů na jednotlivá utkání se osvědčila, a tak i tentokráte využila Pro-6 svého širokého kádru. V posledním kole bojovali za vítězný tým Petr Brňák, Pavel Maxa, Kryšpín Štolfa a Denisa Pelešková. V konečné tabulce si nakonec družstvo z Černého Mostu uhájilo desetibodový náskok.

Celkově druhý Tábor předváděl i při častém nasazování juniorů velmi vyrovnané výkony a je otázkou času, kdy mladí hráči vyženou ty starší z postů jedniček a dvojek v týmu. Překvapením závěrečného kola i celé sezóny byl tým z Kosmonos. Silná dvojice bratrů Kulkových a Dan Růžička uhráli v sobotu nejvíce bodů ze všech týmů a v konečném zúčtování je tyto body vyhouply na konečnou třetí příčku před čtvrtý Jindřichův Hradec. Tomu se nepovedla druhá polovina sezóny a připsal si nejhorší umístění v lize od svého vzniku.
Mnoho vítězství v závěru sezóny neslavila ani Esa z Kunratic, která si v posledním kole připsala pouze 7 bodů a spadla tak ze čtvrtého na páté místo tabulky. V první sezóně 1.RLD se rozhodně neztratily Pardubice, které sezónu zakončily na místě šestém. Štětí sbíralo body hlavně na pozici třetího hráče, kde nastupovala Kristýna Juristová. Ta vyhrála většinu svých zápasů, ale celkově to týmu stačilo pouze na sedmou příčku. Zklamáním sezóny byl tým RSK Palmovka. Ten přes svou početnou hráčskou základnu bojoval spíše než se soupeři se svým nasazováním hráčů. Především absence hráčky na třetím postu byla velkou při honbě za body a Palmovka tak ukončila sezónu na posledním místě 1.RLD.

O poznání lépe se dařilo druhému a třetímu družstvu Palmovky. Palmovské Bestie bojovaly do poslední chvíle o celkové vítězství ve 2.RLD. To si však hráči Loko Trutnov vzít nenechali. Po sezónám, kdy Trutnov neobsazoval soutěž družstev, nastoupili hráči Trutnova do bojů v druhé lize. Plán před sezónou byl jasný, postup do 1. Ligy. Po prvním kole se zdálo, že nebude problém postoupit. Zisk největšího počtu bodů a utvoření náskoku napovídal, že o vítězi je již v předstihu jasno. V minulém kole se však hráči Trutnova nedostavili v plném počtu, vinnou poruchy auta, a ztratili co mohli a propadli se na třetí místo. Poslední klání opět ukázalo, kdo bude nejlepší. Nekompromisně drtili soupeře jednoho po druhém, aby se opět prokousali na čelo tabulky a dovezli postup do 1.RLD ! Tým ve složení Jiří Herda, Filip Rolenec, Jakub Šolín a Martin Nohejl získal další cenou trofej do početné trutnovské sbírky úspěchů. Doufejme, že trutnovská Lokomotiva se příští rok rozjede i v 1.RLD. Na pomyslné stupně vítězů se na krajní stupínek vešlo i třetí palmovské družstvo. To dokázalo vyhrát většinu svých utkání. Bohužel však nenastupoval tým v kompletním složení s ženou či juniorem a tak devět výher stačilo pouze na třetí příčku.

Podobné potíže mělo béčko Štětí, kterému však ani páté místo nekazilo radost nad premiérovou účastí a jedním vydřeným vítězstvím. Jako čtvrtí zakončili svou první sezónu v lize hráči kunratického béčka. Ti vybojovali o jedno vítězství více a navíc měli v týmu na postu trojky ženu.

Blahopřejeme vítězům obou lig, děkujeme za účast všem týmům a jejím hráčům a hráčkám. Těšíme se na další ročník týmové soutěže.

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965