Mistrovství republiky MASTERS v ricochetu

14.3.2015 se uskutečnilo Mistrovství republiky masters , na kterém se představila čtveřice hráčů Lokomotivy Trutnov. Míra Vraňan, Martin Nohejl, Honza Kenis a Jirka Herda. Všichni se vešli do 10. místa. Vraňan 6. místo, M. Nohejl 4. místo, H. Kenis 7. místo. J. Herda získal již pátý titul mistra republiky.
ricochet-2015-01 m

Turnaj se odehrával v Praze na Palmovce. Bojovali mezi sebou hlavně trutnovští kluci. Z trojice Honza Kenis, Míra Vraňan a Martin Nohejl se nejdále dostal posledně jmenovaný, když dokázal porazit dokonce i pardubického tvrdopodavače Martina Portla. Stalo se tak díky zvládnuté koncovce pátého setu.
Vysoko mířil i Míra Vraňan, který se statečně bil, ale Petr Sedláček a Dan Růžička již byli nad jeho síly. Za to čerstvý senior Petr Sedláček mířil vysoko. Ve vyrovnaném a pohledném utkání překvapivě porazil Jirku Kisvetra 3:2. Krásný to pětiseťáček ukončený za aplausu přihlížejících davů. Petr Sedláček ve finále. A už jen čekal, kdo se mu tam z opravného pavouka vrátí.
Hráli se ale i další kategorie. V té nad 55 tejně jako loni to bylo napínavé i vyrovnané. A nastal i stejný ne-li horší pat. Jarda Rudovský, Pavel Jirkovský i Míla Fryč měli po vzájemných utkáních na kontě stejný počet bodů a dokonce měli i stejné skóre setů. Nedalo se nic dělat, muselo se to rozseknout. Pořadatel rozhodl, že hráči mezi sebou sehrají další set a při případné další shodě bude rozhodovat každý bod. Jarda Rudovský se do toho však opřel a oproti prvnímu kolu dokázal porazit v jednom setu Pavla Jirkovského, což se ukázalo být klíčové. Pavel skončil třetí. Nestárnoucí a třikrát do týdne vzorně trénující Míla Fryč druhý. Titul šťastně obhájil Jarda Rudovský. Velká gratulace a uznání všem třem hráčům! Všichni přítomní při jejich hře obdivně přikyvovali a dopředu záviděli, že v jejich věku by si taky přáli takto běhat a užívat si života a hry.
V kategorii 45-55 to bylo také pěkně vyrovnané. Standa Menoušek pěkně vířil atmosféru svým ostrým a peprným herním projevem a dlouho to vypadalo, že to Jirku Herdu rozhodí. Jirka však včas zabral a překvapení nakonec nepřipustil. Petr Brňák s Václavem Uhlířem předváděli pěkný veteránský ricochet. Hráli téměř vzorně. Tu technicky. Tu vložili běhavou výměnu. To okořenil Petr hru výpadem vůči své hře či proti rozhodčímu. Nakonec se radoval z výhry 3:1 Vašek.
Rozuzlení přinesl až poslední zápas. Pomyslné finále.Jirka Herda v sobě našel pověstného ďáblíka a ten překvapivě válcoval jinak výborně připraveného Vaška. Ve třetím setu se začalo schylovat k dramatu, když Vašek snížil na 1:2. Jirka se zdál unavený, ale možná jen mátl tělem. Rozhodla koncovka čtvrtého setu. Jirka se na jeho konci mohl radovat z titulu mistra republiky.
Zpět k dění v nejnabitější nejmladší kategorii. Druhou šanci nejlépe využili Jirka Kisvetr a Dan Růžička, kteří se utkali o možnost zahrát si finále. Jirka to zase mydlil a přitom ani moc neběhal. A na Dana to fungovalo. Ač se snažil hrát technicky, tak absence kvalitního a v některých fázích vůbec nějakého podání ho slušně řečeno limitovala. Na ranaře Jirku to nestačilo a ten si tak vybojoval možnost odplaty s Petrem.
Této možnosti využil dokonale. Výsledek 3:0 vypadal jednoznačně. Nutno však říci či napsat, že Petr vzdorovitě bojoval a že měl Jirka taky trochu toho štěstíčka, když mu spousta balonků padala do spár. Ale to k ricochetu patří. Jirka slavill, Petr truchlil.
Veteráni snad odjížděli všichni spokojeni. Na hráčích bylo znát, že si dovedou hru užívat plnými doušky a že radost ze hry a poklábosení s kamarády pro ně znamená víc než získaný bod, set či zápas.


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965